Mezun Görüşleri

Beyza ASLAN

2019 yılında tam burslu olarak yerleştiğim Piri Reis Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni birincilikle bitirmenin haklı gururunu yaşamaktayım. Dört yıllık bu değerli eğitim yolculuğu benim için keyifli geçti ve alanıma dair pek çok husus öğrenmeme vesile oldu. Birbirinden donanımlı hocalarım sayesinde hem hukuka hem hayata ilişkin kıymetli bilgiler edindim. Bu sebepten onlara teşekkürü borç bilirim.

Okulumuzun ve fakültemizin katkıları ile meslek hayatıma emin adımlarla başlayacağımı düşünmekteyim. Çokça kıymetli insanı bünyesinde barındıran mezun olduğum bu okulun bana kattığı her şey için minnettarım.

Elif İlayda ÇINAR

Piri Reis Üniversitesi’nde hukuk okumak demek deniz ile ilgili pek çok ders almak ve bu derslere kütüphanede denize karşı çalışabilmek demektir. Öte yandan aklına takılan bir konunun değerli hocaların tarafından özenle yanıtlanacağını bilmek bu fakültenin öğrencilerinin en büyük artısıdır. Fakülte hocalarımız 4 yıllık eğitimimiz boyunca her zaman biz öğrencilere duyarlı davranmış bizlerin sorunlarına pandemi süreci de dahil olmak üzere hep kulak vermişlerdir. Aynı zamanda disiplinleri ve çalışma prensipleri de bizlere örnek olmuştur. Okulumu ve fakültemin değerli hocalarını güzel hatırlayacağım. Onlara teşekkür ediyor ve şimdiden o geçmiş güzel günleri özlemle anıyorum.