Lojistik Programı

EĞİTİM

Lojistik, önemi sürekli artan bir sektör olarak hem günümüzün hem de geleceğin mesleği olarak görülmektedir. Bu sektörün insan kaynağı konusuna hakim, mesleki bilgileri sağlam ve mesleki İngilizceyi etkin olarak kullanabilen kişilerden oluşmaktadır Bu önemli sektöre ilgi duyan ve üniversite önlisans eğitimi alarak uzmanlaşıp kazançlı bir meslek sahibi olmak isteyen gençler PRU DMYO “Lojistik Programı”nı tercih edebilirler.  Bu programın amacı; ürün ve hizmetlerin kesintisiz akışını sağlayan ve değer katan; lojistik alanında temel düzeyde yönetim ve işletme bilgilerine sahip; İngilizce iletişim kurabilen; ulaştırma, depolama, stok yönetimi gibi lojistik faaliyetleri güncel bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak verimli ve etkili şekilde uygulayabilen; lojistik uzman yetiştirmektir. 
Bu program mezunları ÖSYM tarafından yapılan Dikey Geçiş Sınavı (DGS)’nda başarılı oldukları takdirde;
–    Havacılık Yönetimi, 
–    İşletme, 
–    İşletme Yönetimi,
–    Lojistik,
–    Lojistik ve Taşımacılık,
–    Lojistik Yönetimi, 
–    Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, 
–    Ulaştırma ve Lojistik, 
–    Uluslararası Finans, 
–    Uluslararası Finans ve Bankacılık, 
–    Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, 
–    Uluslararası Lojistik Yönetimi, 
–    Uluslararası Ticaret, 
–    Uluslararası Ticaret ve Lojistik, 
–  Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi lisans programlarına dikey geçiş yaparak lisans eğitimlerini tamamlayabilirler.

İŞ OLANAKLARI
Lojistik Programı’ndan mezun olan öğrenciler; lojistik ve taşımacılık firmalarında, ithalat ve ihracat şirketlerinde, lojistik danışma hizmeti veren firmalarda, dağıtım depolama ve gümrükleme sektöründe rahatlıkla iş bulabileceklerdir.