Farazi Dava Yarışmaları

Willem C. Vis Uluslararası Ticari Tahkim Yarışması, Dünya’daki en kapsamlı ve en prestijli farazi dava yarışmalarından biridir. 1994 yılından beri Viyana’da düzenlenen yarışmanın amacı Birleşmiş Milletler Mal Satımlarına İlişkin Sözleşe (CISG) ve uluslararası ticari tahkim konularında geleceğin hukukçularını yetiştirmek ve onların bu çalışmalarını desteklemektir. Yarışmaya her yıl Dünya’nın en prestijli hukuk Fakülteleri başta olmak üzere 89 ülkeden yaklaşık 380 Hukuk Fakültesi takımı ile 2.500’e yakın öğrenci ve binden fazla profesör ve uygulamacı hakemlik yapmak üzere katılmaktadır.

Yarışma İngilizce olarak yazılı ve sözlü iki farklı bölümden oluşmaktadır. Yarışmanın yazılı bölümünde takımlar, dilekçelerini ve karşı dilekçelerini sunmaktadırlar. Bunu takiben Mart-Nisan aylarında Viyana’da bir sözlü aşama gerçekleştirilmektedir. Sözlü aşamada her takımın bir tahkim heyeti önünde İngilizce olarak dava sunumlarını gerçekleştirmeleri beklenmektedir.

PİRİ REİS ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ TAKIMI

Pîrî Reis Üniversitesi Hukuk Fakültesi, bu sene Viyana’da 31. kez düzenlenecek olan Willem C. Vis Uluslararası Ticari Tahkim Yarışması’nda Duru Danışkan, Eylül Nilsu Gökmen, Zeynep Özerdem ve Şerif Kerem Gündoğdu’dan oluşan takım tarafından temsil edilecektir. 

TAKIM KOÇLARI: Prof. Dr. Ceyda Süral EfeçınarDoç. Dr. Başak Başoğlu KapancıAr. Gör. Onur Doğan YörükAr. Gör. İclal Nihal Baraç Evci

PRU Vis Moot Takımı sponsorlarına teşekkür eder.