Şanlı Cumhuriyetimizin 100. Yılı Kutlu Olsun!

Search
Close this search box.

Kütüphane ve Dokümantasyon Müdürlüğü

Mayıs 20, 2023

Kütüphane ve Dokümantasyon Müdürlüğü

Piri Reis Üniversitesi Kütüphanesi eğitim, öğretim ve araştırma programlarını destekleyerek, öğretim elemanlarının, öğrencilerin ve çalışanların her tür ve ortamdaki bilgi ve belge ihtiyaçlarını karşılayıp, kaynakların kullanımı ve transferine destek olmayı amaçlar. Kütüphanecilik alanında tüm yenilikleri ve teknolojik gelişmeleri takip ederek, kullanıcılarımızın ihtiyaç duyduğu güvenilir bilgiye hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlamayı hedef almakta ve aynı zamanda alt yapısını güçlendirmektedir. 

Üniversitemiz Kütüphane ve Dokümantasyon Müdürlüğü ayrıca ANKOS ve TÜBİTAK-ULAKBİM gibi kütüphanecilik alanında faaliyet gösteren konsorsiyum ve kuruluşların da üyesidir.

Kütüphanemizde multimedya kişisel çalışma alanları, okuma salonu, grup çalışma odaları ve 7/24 çalışma alanlarımız da bulunmaktadır.

Görme engelli ve az gören kullanıcılarımıza yönelik olarak tam donanımlı sesli/altı nokta kabartmalı ve büyütmeli çalışma istasyonu kullanıcılarımızın hizmetindedir. Görme engelli kullanıcılarımız için ayrı 1 adet masaüstü bilgisayar ve kullanım alanı tahsis edilerek, çalışma istasyonundan faydalanma imkânı yaratılmıştır. Aynı zamanda görme engelli kullanıcılarımız için Braille alfabesinden oluşan, özel basılı kitaplar koleksiyonumuz da mevcuttur.