23 Ocak 2023 günü @pru.edu.tr (Piri Reis Üniversitesi Gmail Hesaplarınıza) gönderilen Office 365 Hesap Bilgileriniz [Düzeltme] başlığında bulunan mail içeriğindeki bilgilerle değişen mail hesaplarınıza erişim sağlayabilir ayrıca Office 365 uygulamalarını kullanabilirsiniz .

23 Ocak 2023 tarihinden itibaren Üniversite tarafından yapılan duyurular ve @pru.edu.tr hesaplarınıza gönderilen mailler Office365 platformu üzerinden erişilmektedir . Aşağıdaki mail örneğini almış ve hesaplarını aktif etmiş olan öğrencilerimiz ile bu maili almamış yada okumamış öğrencilerimiz aşağıdaki adımlarla bundan sonraki süreçte Üniversite tarafından sunulan hizmetlere erişim sağlayabileceklerdir .

 OİS ŞİFRENİZİ DEĞİŞTİRDİĞİNİZ ZAMAN TEK ŞİFRE UYGULAMASI AKTİF OLACAKTIR 
Aşağıda belirtilen uygulamalara;
Office365 hesabına (outlook.office365.com),
Kütüphane ve bilgisayar laboratuvarlarında bulunan bilgisayarlara,
Kütüphane sistemine (https://kutuphane.pirireis.edu.tr/vetisbt/ ), yeni oluşturduğunuz OİS şifreniz ile giriş yapabilirsiniz.
Her OİS şifre değişikliği yaptığınız durumda bu uygulamalara yeni şifrenizle giriş sağlamanız gerekmektedir. 
LÜTFEN ŞİFRENİZİ KİMSEYLE PAYLAŞMAYINIZ. 

1 – Office 365 Kullanıcı adı ve şifre sorunu yaşayan Öğrenciler;

https://ois.pirireis.edu.tr adresinden kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yapınız.

2 – Sağ üst köşedeki kullanıcı işlemlerinden ” Parola Değiştirme” sekmesinden parolanızı değiştiriniz.

3 –  https://outlook.office365.com adresinden ois.kullaniciadiniz@stu.pirireis.edu.tr ve ois şifreniz ile mail hesabınıza erişim sağlayabilirsiniz.

4 – Online Dersler için Microsoft Teams uygulamasını yüklemek isterseniz

https://www.microsoft.com/tr-tr/microsoft-teams/download-app adresinden indirme işlemini yapınız. (İş veya okul için Teams)

5 – Teams Uygulamasını açarak OİS Kullanıcı Adınız@stu.pirireis.edu.tr ve şifreniz ile erişim sağlayabilirsiniz.

6 – Kütüphane ve Bilgisayar Laboratuvarındaki cihazları OİS kullanıcı adı ve şifreniz ile açarak kullanabilirsiniz.

7 – Kütüphane ve Bilgisayalar Laboratuvarlarında yapacağınız çalışmalar oturumu kapattığınızda silinecektir. Kaydettiğiniz çalışmalarınızı yedeklemek için One Drive uygulamasına mutlaka giriş yapınız. One Drive otomatik olarak Masaüstü Belgelerim ve Resimlerim Klasörleriniz yedeklemektedir.

8 – Mobil cihazlarınızdan (cep telefonu, tablet vs) okul mailinize erişebilmek için;

Android cihazlar için Google Play Store dan Microsoft Outlook uygulamasını indirip mail adresiniz ve şifrenizle hesabınızı kurabilirsiniz.

IOS cihazlar (iphone, ipad, macbook vs.) içinde Apple Store dan Microsoft Outlook uygulamasını indirip kullanabilirsiniz.

9 – Office365 içerisindeki office uygulamalarını (word, excel, powerpoint ..vs) ücretsiz yüklemek için

• outlook.office365.com adresine giriş yaptıktan sonra sağ üst köşedeki isminize tıklayıp altında gelen menüden  ->hesabı görüntüle->Office uygulamaları->Uygulamalar ve cihazlar->Office uygulamasını yükle seçeneğiyle 5 cihaza kadar stu.pirireis.edu.tr mail adresinizle ücretsiz kurulum yapabilirsiniz.