Kariyer Merkezi

Kariyer Merkezimizin temel amaçları; Öğrencilerimizin eğitimleri devam ederken kendilerini tanımalarında yol göstermek, mezuniyete ve iş hayatına adım adım yaklaşırken onlara kariyer planlarını oluşturma aşamasında destek vererek rehberlik etmek ve Mezunlarımız, Öğrencilerimiz ve Üniversitemiz arasında köprü kurarak iletişimlerinin sürekliliğini sağlamaktır.

Merkezimiz, öğrencilerimiz mezun olmadan önce iş dünyasını ve çalışma hayatını tanımaya başlamaları konusunda ve mezuniyet sonrası profesyonel hayata daha kolay geçiş yapmaları hususunda yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Piri Reis Üniversitesi Kariyer Merkezi, Öğrencilerimizin Akademik donanımlarının yanı sıra bireysel gelişimleri ve yetkinliklerinin farkında ve bilincinde olarak mezun olmalarının önemini dikkate alarak;

Kişisel kariyer planını yaparken rehberlik ederek, iş dünyası ile tanışmalarını sağlayacak kariyer etkinlikleri düzenleyerek, iş yaşamına hazırlanmak, iş arama, özgeçmiş hazırlama ve mülakat becerileri vb. konularında seminer ve/veya bireysel görüşmelerle destek olmaktadır.