2017-2018 Yeni Kayıt İşlemleri

Sevgili Öğrencilerimiz;

2017 – 2018 Eğitim – Öğretim yılı itibariyle Üniversitemizde lisans bölümleri ve önlisans programlarında öğrenim görme hakkını kazandığınız için sizi içtenlikle kutluyoruz. 

Üniversitemizde  2017-2018 Akademik yılı yeni kayıt işlemleri 14-18 Ağustos 2017 tarihlerinde saat 09:00-18:00 saatleri arasında

Pîrî Reis Üniversitesi Tuzla Deniz Kampüsünde yapılacaktır.

Kaydınıza ilişkin olarak; zamanınızı verimli kullanmak açısından aşağıda yer alan açıklamaları dikkatlice okumanız ve gerekli belgeler ile birlikte belirtilen tarihlerde üniversitemizde bulunmanız yeterli olacaktır.

Başarınızdan dolayı sizi ve ailenizi tekrar kutlar, başarılarınızın devamını dileriz.

ÖN KAYIT FORMUNU DOLDURMAK İÇİN TIKLAYINIZ ! (ONLİNE KAYIT BAŞVURU FORMU)

ÖĞRENCİ BİLGİ FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ!

ÖĞRENCİ EL KİTABINI  OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

KAYIT YERİ: Pîrî Reis Üniversitesi Tuzla Deniz Kampüsü

Postane Mahallesi, Eflatun Sk. No:8, 34940 Tuzla/İSTANBUL  +90 216 581 0050  Aday Öğrenci Çağrı Hattı 0850 878 74 74  bilgi@pirireis.edu.tr 

Yol tarifi ve harita için TIKLAYINIZ !

Denizcilik Fakültesi Öğrenci Mektubunu İndir 

 • Öğrenim ücretinin ödendiğine dair Mali İşler Müdürlüğünden ‘’Öğrenim Ücret İşlemleri Tamamlanmıştır’’ yazısı

GEMİ ADAMI OLUR’’ İBARESİ TAŞIYAN SAĞLIK RAPORU 

 • PRU Denizcilik Fakültesi,  

          -Deniz Ulaştırma İşletme Mühendisliği ve 

          -Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği bölümlerini kazanan öğrenciler "Gemi Adamı Olur" ibaresi taşıyan raporu yeni kayıt işlemleri sırasında ibraz etmek zorundadırlar.

 • "Gemi Adamı Olur" ibaresi taşıyan rapor, Gemi Adamları Sağlık Yönergesi hükümlerine göre yetkilendirilmiş olan kamu ve özel sağlık kuruluşlarından alınacaktır.
 • İlgili sağlık kuruluşlarından alınan hastane raporu tamamlandıktan sonra Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'ne bağlı en yakın GEMİADAMI SAĞLIK MERKEZLERİ'NCE  onaylatılacaktır.  (Gemi Adamları Sağlık Merkezleri Adreslerine Ulaşmak İçin Tıklayınız.)
 • Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan Gemi Adamları Sağlık Yoklama Belgesi’nin bir örneği noter tarafından tasdik edildikten sonra, yeni kayıt sırasında Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne teslim edilecektir.

          Kesin kayıtta bütün belgelerin eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde öğrenci kayıt hakkını kaybedecektir.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Öğrenci Mektubunu İndir 

 

Mühendislik Fakültesi Öğrenci Mektubunu İndir 

 

Denizcilik Meslek Yüksekokulu Öğrenci Mektubunu İndir 

GEMİ ADAMI OLUR’’ İBARESİ TAŞIYAN SAĞLIK RAPORU 

 • PRU Denizcilik Meslek Yüksek Okulu,

          -Deniz Ulaştırma İşletme Programı

          -Gemi Makineleri İşletme Programı

         -Mekatronik Programı

         -Deniz ve Liman İşletmeciliği Programı

         -Yat İşletme ve Yönetimi Programı

          -Gemi Aşçılığı  Programını kazanan öğrenciler "Gemi Adamı Olur" ibaresi taşıyan raporu yeni kayıt işlemleri sırasında ibraz etmek zorundadırlar.

 • "Gemi Adamı Olur" ibaresi taşıyan rapor, Gemi Adamları Sağlık Yönergesi hükümlerine göre yetkilendirilmiş olan kamu ve özel sağlık kuruluşlarından alınacaktır.
 • İlgili sağlık kuruluşlarından alınan hastane raporu tamamlandıktan sonra Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü'ne bağlı en yakın GEMİADAMI SAĞLIK MERKEZLERİ'NCE  onaylatılacaktır.  (Gemi Adamları Sağlık Merkezleri Adreslerine Ulaşmak İçin Tıklayınız.)
 • Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü tarafından onaylanan Gemi Adamları Sağlık Yoklama Belgesi’nin bir örneği noter tarafından tasdik edildikten sonra, yeni kayıt sırasında Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ne teslim edilecektir.

 

          Kesin kayıtta bütün belgelerin eksiksiz olarak ibraz edilmesi gerekmektedir. Aksi takdirde öğrenci kayıt hakkını kaybedecektir.

 

İngilizce Yeterlik (Muafiyet) Sınavı  (İYS): 

 • Öğrencilerin İngilizce hazırlık eğitiminden muaf    tutulabilmeleri için İYS’ye girmeleri gerekmektedir. 
 • Sınav 13-14 Eylül 2017   tarihlerinde iki  gün sürecek olup, 13 Eylül 2017 tarihindeki sınav saat 09.10 da, 14 Eylül 2017 tarihindeki sınav  saat 09.30 da  başlayacaktır. 
 • Öğrencilerin  en geç saat  09.00 da üniversitemizin hazırlık kampüsünde olmaları gerekmektedir. 

İngilizce Seviye Tespit Sınavı (İSTS): 

 • Öğrencilerin İngilizce  hazırlık  eğitimine  başlamadan önceki İngilizce seviyelerini tespit amacı ile düzenlenmektedir.
 • İSTS’ye girmek ZORUNLUDUR. 
 • Sınav 11 Eylül 2017 saat 09.30’da başlayacaktır. 
 • Öğrencilerin en geç saat 09.00 da Üniversitemizin hazırlık kampüsünde olmaları gerekmektedir. 
 • Önemli bir nedenle sınava giremeyenlerin derslere başlayacağı düzey İngilizce Bölüm Başkanlığınca belirlenecektir.
 • İngilizce Seviye Tesbit Sınavın da (İSTS) 100 üzerinden 50’Nin altında puan alan öğrenciler, İSTS ‘yi takiben yapılan İngilizce Yeterlilik Sınavına giremeyeceklerdir.

 

Öğrencilerin Üniversite’yi tanımaları, Üniversite ile ilgili  temel bilgileri öğrenerek üniversiteye geçişlerini kolaylaştırmak amacı ile 20-21-22 Eylül 2017 tarihleri arasında  "Oryantasyon Eğitimi” planlanmıştır. Bu eğitime katılmak zorunludur. Eğitim takvimi Piri Reis Üniversitesi Web sayfasında ilan edilecektir.

Üniversitemizde 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılına 25 Eylül 2017 Pazartesi günü başlanacaktır. Törenle ilgili bilgiler daha sonra yayınlanacaktır.

Kesin Kayıt için gelen öğrencilerimiz,

 • Öğrenci İşleri Müdürlüğü önündeki numaratörden (B Blok- Z-001) alacakları sıra numarasına göre ÖĞRENCİ İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜ KAYIT BÜROSUNA ilk müracaatlarını yaparak getirmiş oldukları evrakları teslim edeceklerdir.
 • Kesin kayıt evrakları tam olan öğrencilerden; Denizcilikle ilgili programlara kayıt olacaklar öncelikle BEDEN SAĞLIĞI VE MÜLAKAT için ilgili komisyonlara (A Blok A-Z20-A-Z04-A-Z19-A-Z05), Denizcilik dışındaki diğer programlara kayıt olacaklar ise ÖDEME İŞLEMLERİNİ tamamlamak üzere D Blok’ a  gideceklerdir.
 • Beden sağlığı ve mülakat ofisinden olumlu rapor alanlar bu raporu Öğrenci İşleri Müdürlüğü Kayıt Kabul Ofisine vererek durumuna uyan aşağıdaki şıklara göre işlemlere devam edeceklerdir.
1-Öğrenim Ücretini Peşin Ödeyeceklerin Yapacağı İşlemler;
 • Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ nden alınan ödeme bilgisine göre GARANTİ BANKASI (D1-Z13) , TÜRK EKONOMİ BANKASI (D1-Z11) veya ZİRAAT BANKASI (D1-Z15) şubelerinden birinde ödeme yapılacak,
 • Yapılan ödemeye ilişkin alınacak  ödeme dekontu ile birlikte MUHASEBE OFİSİNE (D1-Z16) giderek ödeme kaydını yaptırılacak,
 • Kesin kayıt işlemlerini tamamlamak üzere tekrar Öğrenci İşleri Müdürlüğüne (B-Z1) dönülerek kayıt işlemi sonlandırılacak,  kendisi için hazırlanan Öğrenci Kimlik Kartı, İETT Kartı ve takdım edilecek hediye paketi  alınacaktır.
 
2-Öğrenim ücretini Taksitli Kredili Mevduat Hesabı (KMH) İle Öeyeceklerin Yapacağı İşlemler
 
 • Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ nden alınan bilgiye göre öğrenim ücretini (1 Peşin+ 5 Taksit) bankadan Kredili Mevduat veya öğrenim kredisi ile ödemek isteyenlerin, tercihlerine göre GARANTİ BANKASI (D1-Z13) , TÜRK EKONOMİ BANKASI (D1-Z11) veya ZİRAAT BANKASI (D1-Z15) şubelerinden birinde ödeme işlemlerini gerçekleştirilecek,
 • Yapılan ödeme işlemlerine ilişkin  bankadan ödendi evrağı (Dekont)  ile birlikte MUHASEBE OFİSİNE (D1-Z16) gidilerek ödeme  kaydı yaptırılacak,
 • Kesin kayıt işlemlerini tamamlamak üzere tekrar Öğrenci İşleri Müdürlüğüne (B-Z1) dönülerek kayıt işlemi sonlandırılacak,  kendisi için hazırlanan Öğrenci Kimlik Kartı  ve takdım edilecek hediye paketi  alınacaktır.
 • (Taksitli Kredili Mevduat hariç, Öğrenim Kredisinde taksit sayısı banka ve  veli arasında planlanmaktadır.) 
 
3-Öğrenim Ücretini Kredi Kartı ile ödeyeceklerin Yapacağı İşlemler
 
 • Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ nden alınan bilgiye göre öğrenim ücretini kredi kartı ile ödemek isteyenler MUHASEBE OFİSİNE (D1-Z16) giderek ödeme işlemini ve ödeme kaydını yaptıracak,
 • Kesin kayıt işlemlerini tamamlamak üzere tekrar Öğrenci İşleri Müdürlüğüne (B-Z1) dönülerek kayıt işlemi sonlandırılacak,  kendisi için hazırlanan Öğrenci Kimlik Kartı,İETT Kartı   ve takdım edilecek hediye paketi  alınacaktır.
 • Bütün ödemeler için BONUS, WORLD, MAXİMUM, AXESS ve PARAF kredi kartları kullanabilecektir.
 
4-Vadeli Öğrenim  Ücreti Başvurusu Kabul  Edilmiş  Ve Tanımlanmış Olanlar Yapacağı İşlemler
 
a ) Öğrenciye Tanımlanan Vadeli Öğrenim Ücreti hariçinde   kalan öğrenim ücretini  kredi kartı ile ödemek isteyenler;
 
 • Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ nden alınan bilgiye göre Vadeli Öğrenim Ücreti kullandırılacak  öğrenciler, daha önce yaptığı başvuru üzerine almış olduğu vadeli öğrenim ücreti sözleşmesine ait bildirim formu doldurulacak,
 • Doldurulan formu ve gerekli belgeleri yanına alarak,  velisi/ kefili ile birlikte doğrudan D Blok D1-117 nolu odada ki “VADELİ ÖĞRENİM OFİSİNE” gidilecek
 • Buradan alınacak  “Vadeli Öğrenim Ücreti Sözleşmesi” ile “Senetleri”ni imzalattıktan sonra kendisine verilen belge ile MUHASEBE OFİSİNE (D1-Z16) gidilecek,
 • Muhasebe Ofisinde, kalan  öğrenim ücretinin ödemesi kredi kartı ile yapılacak,
 • Kesin kayıt işlemlerini tamamlamak üzere tekrar Öğrenci İşleri Müdürlüğüne (B-Z1) dönülerek kayıt işlemi sonlandırılacak,  kendisi için hazırlanan Öğrenci Kimlik Kartı  ve takdım edilecek hediye paketi  alınacaktır
 
b ) Öğrenciye tanımlanan Vadeli Öğrenim Ücreti hariçinde   kalan öğrenim ücret tutarını  Kredili Mevduat Hesabı, Öğrenim Kredisi ve Nakit olarak ödeyeceklerin işlemleri;
 
 • Öğrenci İşleri Müdürlüğü’ nden alınan bilgiye göre, Vadeli Öğrenim Ücreti haricinde kalan öğrenim ücretini  Peşin veya (1 Peşin+ 5 Taksit) Taksitli Kredili Mevduat Hesabı ile ödemek isteyenler, tercihlerine göre GARANTİ BANKASI (D1-Z13) , TÜRK EKONOMİ BANKASI (D1-Z11) veya ZİRAAT BANKASI (D1-Z15) şubelerinden birinde işlemlerini tamamlayacak,
 • Vadeli Öğrenim Ücreti için doldurulan formu ve gerekli belgeleri yanına alarak,  velisi/ kefili ile birlikte doğrudan D Blok D1-117 nolu odada ki “VADELİ ÖĞRENİM OFİSİNE” gidilecek
 • Buradan alınacak  “Vadeli Öğrenim Ücreti Sözleşmesi” ile “Senetleri”ni imzalattıktan sonra kendisine verilen belge ile MUHASEBE OFİSİNE (D1-Z16) gidilecek,
 • Vadeli Öğrenim Öfisinden kendisine verilen belge ve bankadan almış olduğu onay evrakı ile birlikte MUHASEBE OFİSİNE (D1-Z16) giderek işlem kaydını yaptıracak,
 • Kesin kayıt işlemlerini tamamlamak üzere tekrar Öğrenci İşleri Müdürlüğüne (B-Z1) dönülerek kayıt işlemi sonlandırılacak,  kendisi için hazırlanan Öğrenci Kimlik Kartı  ve takdım edilecek hediye paketi  alınacaktır.