Aylık Yemek Listesi 
 
 
Yemekhane Menü Değişikliği Hk. Duyuru 
 
Rektörlük makamınca, yemekhanelerimizde çıkan yemek çeşitlerinin uygulamasında 25 Eylül 2017 Pazartesi gününden itibaren değişikliğe gidilmesi uygun görülmüştür. Buna göre;
 • Yemek şirketince ana yemek ikişer çeşit olarak sunulacaktır. 
 • Yemek hizmetinden faydalananlar, yemek listesinde yer alan ana yemekten bir çeşidini tercih edebilecektir. Diğer yardımcı yemekler , salata, içecek vs.  1 çeşit olarak sunulmaya devam edecektir.

 

Üniversitemiz Yemekhanelerinden Faydalanma Esasları Hakkında Duyuru

Yemek şirketi ile yapılan sözleşmede kişi başı günlük öğle yemeği tutarı 16,91 TL + KDV olarak belirlenmiştir. Öğrencilerimize yemek ücreti 13,00 TL olup aradaki fark üniversitemiz tarafından karşılanmaktadır. Yemek ödemeleri öğrenci kartlarına yükleyebileceğiniz bakiye üzerinden yapılacaktır.

 1. Kart yüklemeleri internet üzerinden yapılabilmektedir. 
 2. Yemekhaneden aşağıda belirtilen esasa doğrultusundan faydalanılması gerekmektedir.  
 3. Akademik ve idari personelimizin günlük bir servisi ücretsizdir. 
 4. Dış kurum ve kuruluş mensubu olup, PÜSEM’ de eğitim gören kursiyerler; 16,91 TL + KDV ücret karşılığında yemek yiyebilecektir.
 5. Üniversitemizin hizmet aldığı şirket çalışanları (Teknik, temizlik, güvenlik, bahçe bakım, şoförler gibi); işverenlerinin, yemek şirketi yetkilileri ile yapacakları sözleşme esasları doğrultusunda yemek hizmetlerinden faydalanabilecektir.
 6. Üniversitemizi ziyarete gelen misafirlerimiz (Rektörlük misafirleri, etkinlik ve benzeri faaliyetler için gelenler)’den yönetimce uygun görülenlerin yemek ücreti üniversite tarafından karşılanacaktır. Geçişleri, görevli personelde bulunacak joker kartından yararlanılarak sağlanacaktır.
 7. Akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimizin özel ziyaretçilerinin yemek ücreti 16,91 TL + KDV ziyaret edilenler tarafından karşılanacaktır.
 8. Öğrencilerimiz, yeni kimlik kartı çıkartma işlemleri tamamlanıncaya kadar yemek şirketine 13,00 TL + KDV ücret ödemek suretiyle, mevcut joker kartı kullanılarak yemek hizmeti alabilecektir.
 9. Öğrenci kartlarına para yüklemeleri, Kredi kartlarından, ATM’lerden ve internet üzerinden yapılabilecektir.
 10.  Ücretli yemek yiyen öğrencilerimizin kendilerinin ve diğer faydalananların turnikelerde bekleme süresini azaltmak maksadıyla, kimlik kartları ile geçiş yapmaları gerekmektedir. Bu bağlamda; kimlik kartlarına para yüklemeleri önceden yapılmalıdır.
 11. Yemekhane hizmetinden istifade edecekler; her ne suretle olursa olsun kartsız geçiş yapmayacak ve yemek hizmetinden faydalanamayacaktır.
 12. Yemekhanelerden faydalananlar, yemek listesinde yer alan çeşitlerden birer adet/porsiyon alma hakkına sahiptir. Alınmayan çeşidin yerine başka bir çeşit alınamaz. Tercihli olarak sunulanlardan ise sadece bir çeşit alınabilir.
 13. Yukarıda belirtilen ücretler, ‘’KDV dahil ’’ olarak belirlenmiştir.
 14. Bedeli karşılığında yemekhaneden faydalananlar yazar kasa fişi alacaklardır.
 15. Öğrencilerimiz kimlik kartlarına, kredi kartlarından, ATM’lerden ve internet üzerinden yapacakları para yüklemesi yapabilecek ve kampüslerimizde faaliyet gösteren kafeterya ve kantinlerden hizmet alımında da kullanabilecektir.

 

Piri Reis Üniversitesi Rektörlüğü


Aday Öğrenciler Bize Sorun
360°
Sanal Tur