T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN’a Fahri Doktora Ünvanı Tevdi Edilecektir.

 

T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN’a Fahri Doktora Ünvanı Tevdi Edilecektir. Pîrî Reis Üniversitesi Senatosu kararıyla T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN'a “Fahri Doktora” payesi törenle verilecektir. Fahri Doktora Tevdi Töreni 23 Mayıs 2018 saat 14.30’da Üniversitenin Tuzla Deniz Kampüsü Konferans Salonunda gerçekleştirilecektir.

Sayın Ahmet ARSLAN'a “Fahri Doktora” payesi Pîrî Reis Üniversitesi Senatosu tarafından; Denizciliğin milli ülkü olarak benimsenmesi ve toplumda denizcilik bilinci ve sevgisinin geliştirilmesi, gelecek kuşaklara temiz ve güvenli denizler bırakılmasına yönelik stratejilerin geliştirilmesi ve uygulanması, mevzuat düzenlemeleri yapılarak denizcilik sektörünün geliştirilmesi ve denizcilik eğitimi konusunda verdiği destekler başta olmak üzere, ülkemizin ulaştırma altyapı yatırımlarındaki büyük hamleleri kapsamında başta Yavuz Sultan Selim Köprüsü, Osmangazi Köprüsü, 1915 Çanakkale Köprüsü, Marmaray, İstanbul Yeni Havalimanı, Avrasya, Bakü- Tiflis-Kars Demiryolu Hattı, YHT ve otoyollar gibi önemli projeler olmak üzere ulaştırma altyapı projelerinin hayata geçirilmesindeki üstün katkıları nedeniyle verilecektir. 

Önemle Duyurulur.

Sayın Ahmet Arslan, 2 Haziran 1962'de Kars Kağızman'da doğdu.

İTÜ Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Gemi İnşa ve Makine Mühendisliği bölümünden ve Milli Güvenlik Akademisi’nden mezun oldu.

Yedi yıl boyunca özel sektörde çalıştı. Pendik Tersanesinde çeşitli görevlerde bulundu. Denizcilik Müsteşarlığı Daire Başkanlığı, Genel Müdür Yardımcılığı ve Ulaştırma Bakanlığı Demiryolları, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Devlet Hava Meydanları İşletmesi, TT-NET ve Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu, TÜRKSAT Denetim Kurulu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Denizcilik Meclisi Üyeliğinde bulundu. Türk Dünyası Mühendislik Ödülü, Fahri Profesörlük unvanı ve 2010 Yılı Negatifi Pozitife Çevirenler Yılın Bürokratı ödülleri sahibidir. 24. Dönemde Kars Milletvekili seçildi. Plan ve Bütçe Komisyonu Üyeliği, Türkiye - Çek Cumhuriyeti Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı, Türkiye - Azerbaycan Parlamentolararası Dostluk Grubu Üyeliği görevlerinde bulundu.

65. Hükümette Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak başladığı görevini halen sürdürmektedir.

İngilizce bilen Arslan, evli ve 1 çocuk babasıdır.

 
21 Mayıs 2018 Pazartesi
Yorumlar
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.
Yorum başlığı:
Yorum:  

Aday Öğrenciler Bize Sorun