Spor Faaliyetleri

Piri Reis Üniversitesi’nde Spor

Piri Reis Üniversitesi, sporun birçok branşında faaliyet göstermektedir. Üniversitemizdeki spor çalışmaları öğrencilerin, beceri ve yeteneklerini geliştirmeyi hedeflediği gibi kaliteli zaman geçirmelerini, eğitim-öğretim ve kültürel faliyetleri dışındaki fiziksel yeteneklerini geliştirip, beden sağlığı gelişmelerine katkıda bulunmayı amaçlar.

Spor çalışmaları üniversitemizde, branşlarında uzman antrenörler tarafından üç ayrı alanda gerçekleştirilir:

• Üniversite takımları çalışmaları
• Serbest çalışmalar
• Üniversitelerarası organizasyonlar


Bir adet çok amaçlı spor odası, Basketbol, Voleybol, Hentbol branşlarında nizami ölçülere sahip kapalı spor salonu, 1 adet Basketbol ve Voleybol branşlarında açık alan spor sahası, 1 adet yüzme havuzu ile öğencilerimizin ve Piri Reis Üniversitesi personelinin hizmetindedir. Tesislerimizde ayrıca 3 Bayan ve 5 Erkek soyunma odaları mevcuttur. 

Üniversite Spor Takımlarımız; Basketbol, Voleybol, Futbol, Futsal(Salon Futbolu), Masa Tenisi, Dragon Bot, Yüzme, Su Topu ve Yelken branşlarında çalışmalarını antrenörler eşliğinde eğitim öğretim yılı boyunca devam ettirir. Ferdi branşlarda öğrencilerimiz yeterlilik gösterirse Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu'nun müsabakalarına katılmasına imkan sağlanır. 
 
2018-2019 Eğtim Öğretim yılında üniversite takımlarımızda yer alan 112 sporcu öğrencimiz, sporcu bursumuzdan yararlanmaya hak kazanmışlardır. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzalanan % 100 Milli Sporcu Bursu protokolünden 3 yeni kayıt öğrencimiz hak kazanmış, eğitim öğretim hayatlarına üniversitemizde devam etmeye karar vermiştir.


Spor Kulüplerimiz

 

2021 2022


 

2021-2022


2021-20222021-2020


2021 2022


 

2021-2022

Dünya Üniversiteler Combat Kupası'nda ülkemizi temsil etmeye hak kazanan öğrencimiz Betül Azra Uçar'a Vekil Rektörümüz Prof. Dr. Nafiz ARICA tarafından teşekkür plaketi verildi.


Aday Öğrenciler Bize Sorun
360°
Sanal Tur