PRU WBT Dünya 2. oldu.

38. IWR POLAND PRU WATERBIKE TEAM


25-29 Mayıs 2017 tarihleri arasında Polonya’nın Ilawa kentinde düzenlenen 38. International Waterbike Regatta (IWR) Jezoriak’a 8 ülkeden, 18 üniversite takımı, 300 den fazla gemi inşaatı öğrencisi ve 36 deniz bisikletinin katılımı ile tamamlanmıştır. 

Ülkemizi temsilen PRU Deniz Bisikleti Takımı, İstanbul Teknik Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi takımları katılmıştır.

2013 Yılından bu yana kendini sürekli geliştiren PRU WBT, bu sene de yarış araçlarındaki tasarım ve inovatif gelişimler ile ilgi odağı olmuştur. Takımımız, yarışmalarda Türkiye’nin IWR tarihindeki en iyi derece olan Genel Klasman 2.liği ile Ülkemizi ve okulumuzu başarı ile temsil etmiştir. 

Yapılan yarışlar sonucunda okulumuzu temsilen organizasyona katılan PRU Waterbike Team; Yaşanan olumsuzluklara rağmen yarışmalar sonucunda çok az bir farkla (1. Ekibin 4 puan arkasında 32 puan ile) Genel Klasman 2.liği almaya hak kazananıp tüm ekiplerden övgü dolu sözler ile kürsüye çıkmıştır.
2016 yılının 100m Sprint yarışındaki 18.02 saniyelik süre ile en hızlı deniz bisikleti ünvanını da korumuştur.

PRU WBT takımına destek olan; Gisbir, Türk Loydu, Moravia Boya ve Kimya, PCE Ölçüm Cihazları ve Neva Marine’e teşekkürlerimizi sunarız. 

6 Haziran 2017 Salı
Yorumlar
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.
Yorum başlığı:
Yorum:  

Aday Öğrenciler Bize Sorun