Pîrî Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral ERDOĞAN International Transport Forum’unda.

Prof. Dr. Oral ERDOĞAN International Transport Forum’unda.

Kısa adı OECD olan Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü tarafından düzenlenen International Transport Forum (ITF) bu yıl 31 Mayıs- 2 Haziran 2017 tarihleri arasında Almanya’nın Leipzig kentinde düzenleniyor. 

Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral ERDOĞAN, Dünya ulaştırma politikalarının şekillendiği International Transport Forum’unda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN’a eşlik ediyor.

Foruma katılan ulaştırma bakanları forumun ikinci gününde saat 9’da başlayan ilk resmi oturumda bir araya geldiler. 


Prof.Dr. ERDOĞAN, OECD’ye bağlı bir kuruluş olan ITF'in "think tank" i kabul edilen Transport Research Committee’de (Ulaştırma Araştırma Komitesi) Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığını ve Türkiye'yi temsil etmektedir. ITF'in politik karar mekanizmalarının fikir altyapısının oluşturulduğu komite üyeleri yılda 2 defa OECD’nin Paris'teki merkezinde  toplanıyor.


Pîrî Reis Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Oral Erdoğan ITF tarafından her yıl verilen Genç Araştırmacı ödüllerinin jürisinde de yer almaktadır.
ITF’de Yılın Genç Araştırmacısı ödülünü bu sene Fransız ekonomist Florent Laroche aldı. Laroche, demiryolu taşımacılığı pazarı üzerine hazırlamış olduğu yenilikçi çalışması nedeniyle ödüle hak kazandı.

Mansiyon ödülünü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ulaşım hizmetlerinde yaptığı çalışmaları nedeniyle kazandı.


https://www.itf-oecd.org/summit-events

1 Haziran 2017 Perşembe
Yorumlar
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.
Yorum başlığı:
Yorum:  

Aday Öğrenciler Bize Sorun