PRU Gemisi

Ordu Fatsa Limanında

Denizcilik eğitimleri kapsamında 2 aylık eğitim ve staj seferinde olan T/S Piri Reis Üniversitesi Gemisi Ordu Fatsa Limanına yanaştı. 18 Haziran 2018’de Zeytinburnu Zeyport Limanından sefere çıkan gemi Marmara, Akdeniz ve Ege Limanlarını ziyaretinden sonra şimdi Karadeniz’deki limanlarımızı ziyaret ediyor. Yaklaşık 200 öğrencinin staj ve eğitimlerini yaptığı gemi bu sene 4.  seferini gerçekleştiriyor.

Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tarık Yarılgaç, Ordu-Fatsa limanında bağlı olan T/S Piri Reis Üniversitesi Gemisi’ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan ile Prof. Dr. Tarık Yarılgaç başbaşa bir görüşme yaptı. Üniversiteler arasında eğitim konularında işbirliği protokolü imzalandı.

Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan’da Ordu Üniversitesi Ünye İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde “Finansal Piyasalar ve Türkiye Ekonomisi”  konulu bir konferans verdi. Prof. Dr. Oral Erdoğan konuşmasında;  “Türkiye ekonomisinin ana sorunu dışa bağımlı olması. Çok fazla cari açık vererek büyümeye çalışan bir ülke modelimiz var. Sürekli kriz tehlikesi yaşıyoruz. Çok çalışmak, herkesin birbirine saygılı olması ve ekonominin istişareye dayalı gitmesi gerekiyor. Çok ciddi bir sorun var, istişare ve kibir. İstişareye azami önem, kibirden azami kaçınma. Bunlar gerçekleşirse başarı çok uzakta değildir.” diye belirtti.

Prof. Dr. Oral Erdoğan; konferans sonrasında  Ordu Üniversitesi Rektörlüğü’nü, Deniz Bilimleri Fakültesi ve Meslek Yüksekokulunu ziyaret etti.

T/S Piri Reis Üniversitesi Gemisi Ordu Fatsa Limanına yanaştı.

1 Ağustos 2018 Çarşamba
Yorumlar
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.
Yorum başlığı:
Yorum:  
Whatsapp Hattı
Aday Öğrenciler Bize Sorun