Prof.Dr.Taner Berksoy NTV Para /Ekodiyalog Özel Yayınına katıldı

Her yıl Ocak ayında bir araya gelen Ekodiyalog ekibi;NTV Para’da 2015 yılındaki ekonomik gelişmeleri değerlendirdi.DYG Ekonomik Grup Başkanı Servet Yıldırım’ın moderatörlüğünde gerçekleşen programa Mahfi Eğilmez, Taner Berksoy, Asaf Savaş Akat ve Deniz Gökçe katıldı.Programa katılanlar 2016 yılına ilişkin enflasyon, büyüme, cari açık ve dolar/TL kur tahminlerini açıkladı.

Ekodiyalog ekibi NTV Para’da Doğuş Yayın Grubu Ekonomi Grup Başkanı Servet Yıldırım’ın konuğu oldu. Asaf Savaş Akat, Taner Berksoy, Deniz Gökçe, Mahfi Eğilmez ve Servet Yıldırım, 2016 yılına ilişkin enflasyon, büyüme, cari açık ve dolar/TL kur tahminlerini açıkladı. Akat’ın 2016 yılı enflasyon tahmini yüzde 7,7; Berksoy ve Gökçe’nin yüzde 7,5; Eğilmez’in yüzde 9,5 ve Yıldırım’ın yüzde 8 oldu. Büyüme tahminlerine gelince ise Akat’ın 2016 yılı büyüme tahmini yüzde 4,1; Berksoy’un yüzde 3,8; Gökçe’nin yüzde 4,5; Eğilmez’in yüzde 4 ve Yıldırım’ın yüzde 4,3 oldu. Akat’ın cari açığın GSYH’ya oran tahmini ise yüzde 3,8; Berksoy’un yüzde 4,5; Gökçe ve Eğilmez’in yüzde 4 ve Yıldırım’ın yüzde 4,8.

EKODİYALOG’UN DOLAR TAHMİNİ 3 LİRANIN ÜZERİNDE Dolar/TL kurunda ise tüm beklentiler 3 TL’nin üzerinde çıktı. Akat, Berksoy ve Yıldırım’ın kur tahmini 3,2 TL; Eğilmez’in 3,3 TL olurken, Deniz Gökçe kur tahmininde bulunmadı.

Kaynak : http://www.ntvpara.com/haberler/ekonomi/iste-ekodiyalog-ekibinden-2016-tahminleri

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYINIZ

14 Ocak 2016 Perşembe
Yorumlar
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.
Yorum başlığı:
Yorum:  
Whatsapp Hattı
Aday Öğrenciler Bize Sorun