Prof.Dr. Oral Erdoğan

Singapur'da

Pîrî Reis Üniversitesi Rektörü ve Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi  Prof.Dr. Oral Erdoğan, Singapur’a resmi bir ziyaret gerçekleştiren Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın beraberindeki heyetle Singapur’a gitti. 


Siyaset, iş ve bilim dünyasının önde gelen isimleriyle Singapur’da temaslarda bulunan Başbakan Sayın Binali Yıldırım, işadamlarından bu ülkeye özel önem vermelerini ve yatırımlarını artırmalarını istedi.

Başbakan Sayın Binali Yıldırım, resmi ziyaret gerçekleştireceği Singapur ve Vietnam seyahatinin ilk durağı olan Singapur'da iş dünyası ile bir araya geldi. Singapur ile iyi ilişkilere ve hızla gelişmesine vurgu yapan Yıldırım'ın yatırımlar konusunda bu ülkeye daha fazla önem verilmesini istediği kaydediliyor.  Singapur Limanı (Pasir Panjang Limanı) ve Surbana Jurong Endüstri Bölgesi , ARTC(Advanced Remanufacturing and Technology Centre) ziyaret edildi.  

 


Heyette, Başbakan Sayın Binali Yıldırım ile Başbakan Yardımcıları Mehmet Şimşek ve Recep Akdağ, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş ve Mehmet Muş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Türkiye-Singapur Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Halis Dalkılıç, Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız ve Piri Reis Üniversitesi ve Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan’ın yanı sıra heyette dikkat çeken isimler de yer aldı. 


Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Ergin, TSE Başkanı Sebahattin Korkmaz, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/ TAI) Genel Müdürü Temel Kotil, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ile milletvekilleri, bazı bürokratlar, çok sayıda işadamı da Singapur'a gitti. 

Başbakan Sayın Binali Yıldırım, Singapur'u ziyaret eden yabancı devlet ve hükümet liderlerini, fikir önderleri ve alanında lider şahsiyetleri buluşturan üst düzey bir etkinlik olan geleneksel "Singapore Lecture" konferansına konuşmacı olarak katıl. Konferansla Singapurlu kamu ve özel sektör karar alıcılarının, dünyanın önde gelen isimlerinden, bölgesel ve uluslararası meseleler hakkında bilgi alması hedefleniyor. 1980'den beri düzenlenen etkinlikte, son olarak Fransa'nın eski Cumhurbaşkanı François Hollande bir konferans vermişti. Konferansa Başbakan Yardımcıları Mehmet Şimşek ve Recep Akdağ, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, AK Parti Grup Başkanvekilleri Mustafa Elitaş ve Mehmet Muş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Harun Karacan, Türkiye-Singapur Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı Halis Dalkılıç, Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız ve Piri Reis Üniversitesi ve Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Üyesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, Savunma Sanayi Müsteşarı İsmail Demir, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Ergin, TSE Başkanı Sebahattin Korkmaz, THY Genel Müdürü Bilal Ekşi, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/ TAI) Genel Müdürü Temel Kotil, Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı Arda Ermut, DEİK Başkanı Ömer Cihad Vardan, MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ile milletvekilleri, bazı bürokrat ve  işadamları da katıldı. 

22 Ağustos 2017 Salı
Yorumlar
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.
Yorum başlığı:
Yorum:  

Aday Öğrenciler Bize Sorun