Piri Reis Üniversitesi ve Alfa Laval Arasında Üniversite - Sanayi İşbirliğine Güzel Bir Örnek

Alfa Laval, gemilerdeki separasyon teknolojisini yakından tanımaları ve öğrenebilmeleri için Piri Reis Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Makine Bölümü öğrencilerine gemilerde kullanılan seperatör hediye etti.

Piri Reis Üniversitesi’nde 24 Ocak Salı günü gerçekleştirilen bağış törenine Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu, Alfa Laval Denizcilik Bölümü Müdürü Sabri Yazgan, Servis Bölümü Müdürü Onur Yiğit, basın mensupları ve diğer davetliler katıldı.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de üniversite-sanayi işbirliğinin gelişmesi gerektiğini söyleyen Prof. Dr. Erhan Aslanoğlu, bu işbirlikleri sayesinde verimliliğin, büyümenin ve istihdamın artacağına vurgu yaptı. Firmaların ortaya çıkaracağı projelere üniversitelerin de dahil olmasıyla gelişimin sağlanacağını belirten Erhan Aslanoğlu, “Üniversitemiz böyle işbirliklerine her zaman açık oldu. Yeni rektörümüz Nafiz Arıca’nın vizyonu da bu şekilde. Umarım farklı şekillerde de bu işbirlikleri devam eder, reel sektörden de aynı destekleri bekliyoruz” dedi.

Alfa Laval olarak eğitim kurumlarına verilen desteğin önemli hedefleri arasında olduğuna dikkat çeken Sabri Yazgan, bu destekleri eğitimlerle daha ileriye götürmek istediklerini dile getirdi.

25 Ocak 2023 Çarşamba
Yorumlar
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.
Yorum başlığı:
Yorum:  

Aday Öğrenciler Bize Sorun
360°
Sanal Tur