Piri Reis Üniversitesi ‘’Oda Üniversiteleri İşbirliği Protokolüne’’ İmza Attı

İŞ DÜNYASI EĞİTİM İÇİN ELELE VERDİ

TOBB ve TOBB’a bağlı oda ve borsalar tarafından kurulan üniversiteler işbirliğine imza attı. TOBB ETÜ, Piri Reis Üniversitesi, İstanbul Ticaret Üniversitesi, İzmir Ekonomi Üniversitesi ve KTO Karatay Üniversitesi imzaladıkları Oda Üniversiteleri Protokolü ile imkân ve kaynaklarını, bilgi birikimi ve tecrübelerini, uzmanlıklarını birlikte kullanma imkânı bulacak. Daha sonra kurulacak Oda ve Borsa Üniversiteleri de platformun üyesi olabilecek.

Söz konusu işbirliği ile eğitim-öğretim sürecinin içerik ve yönteminin küreselleşmesine, akademik ve bilimsel bilginin toplumsal ve bireysel gelişme ve kalkınmaya katkısının artırılmasına, “Öğrencilerin teorik ve uygulamalı bilgi ve becerilerinin, yetkinliğinin geliştirilmesine, Türkiye’nin rekabet gücünün artırılması ve sürdürülmesine, topluma yönelik hizmetlerin ve faaliyetlerin artırılmasına ve çeşitlendirilmesine katkı sağlanacağı” teması konuşuldu.

365 oda ve borsa arasındaki gelişmiş iletişim ağını, odaların üniversiteleri arasında da kurmak ve kalıcı hale getirmek üzere yapılandırılan protokol ile ortak programlara çok önem verileceği ve bütün bunların öğrenciler için büyük bir kazanım olacağı vurgulanıyor.

Bu Önemli Protokole İmza Atanlar

TOBB Birlik Merkezi’ndeki imza törenine TOBB ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Piri Reis Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Metin Kalkavan, İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı İbrahim Çağlar, KTO Karatay Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Selçuk Öztürk, İzmir Ekonomi Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ekrem Demirtaş ile TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Adem Şahin, İstanbul Ticaret Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan, İzmir Ekonomi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oğuz Esen ile KTO Karatay Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Torlak katıldı.

5 Temmuz 2014 Cumartesi
Yorumlar
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.
Yorum başlığı:
Yorum:  
Whatsapp Hattı
Aday Öğrenciler Bize Sorun