Piri Reis Üniv. Gemisi

Kos(İstanköy) Adası'na Yardıma Gitti.

KOS(İSTANKÖY) ADASI'NA YARDIMA GİTTİ
Piri Reis Üniversitesi'nin denizcilik eğitiminde kullandığı "Piri Reis Üniversitesi Gemisi, dün gece Gökova Körfezi'nde meydana gelen depremin ardından, bugün akşam saatlerinde yardım amacıyla Kos(İstanköy) Adası'na doğru yola çıktı.
Piri Reis Üniversitesi Gemisi, dün Bodrum Limanı'na demirlemişti. Dün gece saatlerinde Gökova Körfezi'nde meydana gelen depremin ardından, Piri Reis Üniversitesi Eğitim Gemisi, planlı rotasını değiştirerek depremzedelere yardım amacıyla bugün akşam saatlerinde Kos(İstanköy) Adası'na doğru yola çıktı. 

Bu akşam saat 17:45 sularında Kos(İstanköy) limanına 1.5 mil kadar yaklaşıldığında hız kesilerek Kos Liman Otoritesi ile irtibat kuruldu.

Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan'ın talimatıyla Bodrum'dan planlı rota İzmir yerine Kos(İstanköy) adasına giden Piri Reis Üniversitesi Gemisi Kaptanı Ercan Taşkın, Yunan Liman yetkilileriyle Ada halkına yardım etmek üzere iletişime geçti.

Piri Reis Üniversitesi yetkilileri, Kos(İstanköy) yakınlarında Yunanistan yetkilileriyle yaptığı görüşmede depremden duyulan üzüntüyü dile getirip ve her türlü yardıma hazır olduklarını belirttiler. An itibariyle yardıma ihtiyaç kalmadığını belirten Yunanlı yetkililer bu davranıştan dolayı Piri Reis Üniversitesi’ne teşekkür ettiler.

2'si yabancı 189 Türk öğrenciyle 2 ay boyunca Marmara ve Ege'de daha sonra da Karadeniz ve yurt dışı limanlarını ziyaret edecek olan gemi, bu akşam saatlerinde Kos(İstanköy)'tan ayrılarak İzmir'e doğru yola çıktı.

Rota :Normal Rota yerine Kos(İstanköy)'a uğrak yapılan rota.                        
Kırmızı kesil çizgi normal rota; siyah kesintisiz çizgi gerçek seyir rotası

21 Temmuz 2017 Cuma
Yorumlar
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.
Yorum başlığı:
Yorum:  
Whatsapp Hattı
Aday Öğrenciler Bize Sorun