ORGANİZASYON KATILIMCILARI

PÎRÎ REİS ÜNİVERSİTESİ 

Dünya kalitesi ve standartlarında eğitim ve öğretim vermek, araştırma yapmak ve küresel rekabet ortamında; mesleki ve akademik eğitim arasında sinerji yaratmak amacıyla 2008 yılında kurulmuş olan Piri Reis Üniversitesi, günümüzde 28'i profesör, 15'i doçent, 56'sı doktor öğretim üyesi ve görevlisinden oluşan toplam 206 kişilik güçlü ve tecrübeli akademik kadrosuyla, çevre dostu, modern tesisleriyle ve dünyanın sayılı üniversiteleri ile kurduğu ortaklıklarla yetkin ve nitelikli öğrenciler yetiştirmekte, küresel farkındalık ilkeleriyle bilginin sınırlarını zorlamakta, değişimi algılamanın ötesinde değişimi yaratarak bir dünya markası olma yolunda hızla ilerlemektedir. Kurulduğu günden bu yana denizcilik eğitiminde yeniliklerin ve farklılıkların merkezi olmayı hedefleyen ve TUDEV (Türk Deniz Eğitim Vakfı) yoluyla Deniz Ticaret Odasının dolayısıyla tüm denizcilik sektörünün desteğine ve himayesine sahip olan Piri Reis Üniversitesi eğitim/öğretim faaliyetlerinin yanı sıra Avrupa Birliği projeleri konusundaki çalışmalarını da başarıyla sürdürmektedir. Uluslararası Denizcilik Üniversiteleri Birliği'nin tam üyesi olan ve Karadeniz Denizcilik Üniversiteleri Birliği'nin dönem başkanlığını yürüten Piri Reis Üniversitesi, Katar Deniz Harp Okulu'nun kurulmasına yaptığı katkılardan dolayı Yüksek Öğretim Kurumu tarafından Uluslararası İş Birliği Ödülüne layık görülmüştür. Piri Reis Üniversitesi öğrencilerin üniversitelerinden tatmin olma düzeylerini belirlemek amacıyla yapılan TÜMA'da (Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması) 2020 yılında “Genel Memnuniyet Sıralaması”nda A+ kategorisinde yer almıştır. Üniversitemiz bu sıralamada vakıf ve devlet üniversitelerinden oluşan 192 Üniversite arasında 11. sırada, 67 Vakıf üniversitesi arasında ise 7. sırada yer alarak 2019 yılında 13. ve 7. olarak ulaştığı başarıyı tekrarlamıştır.

 

THE MIRCEA CEL BATRAN NAVAL ACADEMY

1872'de kurulan "Mircea cel Batran" Deniz Harp Okulu, Romen deniz ve nehir eğitim sistemini sürdürmektedir. 1954'te, politeknik yüksek öğretim sistemine entegre edilmiş ve 1990'da deniz akademisi statüsünü almıştır. Deniz Kuvvetleri ve Sahil Güvenlik görevlilerini, deniz subaylarını ve denizcilik ve liman yöneticilerini hem lisans hem de yüksek lisans düzeyinde eğitir. Bilimsel araştırmaları ağırlıklı olarak denizcilik endüstrisine ve deniz savunmasına yöneliktir. Uluslararası Denizcilik Örgütü tarafından tanınan yeterlilik kursları da sunmaktadır. "Mircea cel Batran" Deniz Harp Okulu, orta büyüklükte bir üniversitedir (2.000 öğrenci) ve hem sivil denizcilik endüstrisi hem de ulusal güvenlik ve savunma sistemi için denizciler yetiştirir. "Mircea cel Batran", ISO 9001: 2008 standardının gerekliliklerine uygun olarak güçlü bir kalite yönetim sistemi uygulamaktadır.

 

AKADEMIA MARYNARKI WOJENNEJ

Polonya, Gdynia Deniz Harp Okulu, hem sivil hem de askeri personel yetiştirir. Lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde 4000'den fazla öğrenciye denizcilik mühendisliği ve yönetim programlarını sunmaktadır. Araştırma faaliyetleri denizcilik endüstrisi ve deniz savunma alanlarına odaklanmıştır. Avrupa’da, ikili ortaklıklar ve çeşitli konsorsiyumlardaki sayısız eğitim ve araştırma projelerine katılımından dolayı tanınmaktadır. Eğitimi ISO 9001: 2008 kalite kriterlerine uygundur, öğretim ve araştırma görevlilerinin deneyim ve becerileri, Polonya Deniz Harp Okulu'ndaki eğitim kalitesinin göstergesidir.

 

NIKOLA VAPTSAROV NAVAL ACADEMY

"Nikola Y. Vaptsarov" Deniz Harp Okulu, hem sivil hem de askeri personel ve yöneticiler için Bulgaristan'daki tek yükseköğrenim kurumudur. Denizyolu taşımacılığı, yönetim, güvenlik ve savunma alanlarında 3 aşamalı çalışma programları sunmaktadır. Bulgar Deniz Harp Okulu yaklaşık 3.500 öğrenciye ve profesyonel bir öğretim ve araştırma görevlisi kadrosuna sahiptir. Bilimsel araştırmaları, denizcilik endüstrisinin tüm alanlarında denizcilik ve liderlik konularına odaklanmıştır. Okul, Bulgaristan'da ISO 9001 belgesine dayalı kaliteli bir eğitim vermektedir. Yabancı uyruklu öğrencilere İngilizce dilinde sunduğu programları ve çeşitli Avrupa projeleri ile uluslararası platformlarda tanınmıştır. Son 4 yıldır IAMU'nun Avrupa bölgesinin başkanlığını elinde bulunduran "Nikola Y. Vaptsarov" Deniz Harp Okulu’nu, Uluslararası Denizcilik Üniversiteleri Birliği'nde önemli bir yere sahiptir.


Aday Öğrenciler Bize Sorun
360°
Sanal Tur