LOJİSTİK PROGRAMI

Bologna Program Bilgisi

NEDEN PRU DMYO “LOJİSTİK PROGRAMI”NI TERCİH ETMELİSİNİZ?

Lojistik, önemi sürekli artan bir sektör olarak hem günümüzün hem de geleceğin mesleği olarak görülmektedir. Bu sektörün insan kaynağı konusuna hakim, mesleki bilgileri sağlam ve mesleki İngilizceyi etkin olarak kullanabilen kişilerden oluşmaktadır Bu önemli sektöre ilgi duyan ve üniversite önlisans eğitimi alarak uzmanlaşıp kazançlı bir meslek sahibi olmak isteyen gençler PRU DMYO “Lojistik Programı”nı tercih edebilirler.  Mesleki derslerin İngilizce olarak verildiği bu programın amacı; ürün ve hizmetlerin kesintisiz akışını sağlayan ve değer katan; lojistik alanında temel düzeyde yönetim ve işletme bilgilerine sahip; İngilizce iletişim kurabilen; ulaştırma, depolama, stok yönetimi gibi lojistik faaliyetleri güncel bilgi ve iletişim teknolojilerini kullanarak verimli ve etkili şekilde uygulayabilen; lojistik uzman yetiştirmektir. Bu program mezunları gerekli eğitim başarısını gösterdikleri takdirde dikey geçiş ile fakültelerin ilgili lisans bölümlerinde eğitimlerine devam edebileceklerdir.

Öğrencilerimiz gerekli eğitim başarısını gösterdikleri taktirde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültemizin Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık programına dikey geçişle lisans eğitimlerini tamamlayabilirler. Ayrıca, bu program mezunları; Havacılık İşletmeciliği, İşletme, Lojistik Yönetimi, Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği, Teknoloji ve Bilgi Yönetimi, Ulaştırma ve Lojistik, Uluslararası Finans, Uluslararası Finans ve Bankacılık, Uluslararası Lojistik, Uluslararası Lojistik ve Taşımacılık, Uluslararası Lojistik Yönetimi, Uluslararası Ticaret Lojistik ve İşletmecilik, Uluslararası Ticaret, Uluslararası Ticaret ve Lojistik, Uluslararası Ticaret ve Lojistik Yönetimi lisans programlarına dikey geçiş yaparak lisans eğitimlerini tamamlayabilirler.

 

 

 

 

İŞ İMKANLARI

 Programı’ndan mezun olan öğrenciler; lojistik ve taşımacılık firmalarında, ithalat ve ihracat şirketlerinde, lojistik danışma hizmeti veren firmalarda, dağıtım depolama ve gümrükleme sektöründe rahatlıkla iş bulabileceklerdir.