NATO Bilgi Sistemleri Teknoloji (Information Systems Technology-IST) Paneli

Milli Savunma Bakanlığı'nın 03.01.2019 tarihli ve 24316220-151094390 sayılı yazısı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan alınan ilgide kayıtlı yazıda, NATO Bilim ve Teknoloji Organizasyonu (Science and Technology Organization-STO) bünyesinde faaliyet gösteren Bilgi Sistemleri Teknoloji (Information Systems Technology-IST) Paneli kapsamında 15-19 Ekim 2018 tarihleri arasında 42. toplantısının Lizbon/Portekiz'de gerçekleştirildiği belirtilerek, panel bünyesinde yürütülen ve yeni başlatılması planlanan faaliyetlerin gözden geçirildiği ve söz konusu faaliyetlere ilişkin sunumlar yapıldığı bildirilmektedir.

Yazıda devamla, NATO STO bünyesinde teşkil edilmiş olan ve bilimsel içerikli konuların ele alındığı panel faaliyetlerine katılımın, Türkiye'de sürdürülen/planlanan ARGE çalışmalarının yönlendirilmesi bakımından önem arz ettiği ifade edilmektedir. Ayrıca, 2018-2019 yılında başlatılan/başlatılması planlanan ön araştırma timi, görev grubu, çalıştay, sempozyum, uzmanlar toplantısı ve ders serisi faaliyetlerine ilişkin ayrıntılı bilgilerin ve duyuruların http://scienceconnect.sto.nato.int adresinden takip edilerek, ihtiyaç duyulması halinde kayıt olunmasının ve aktif olarak katılımının faydalı olacağının değerlendirildiği belirtilmektedir.

Bu kapsamda ilgi yazı ile, adı geçen panel faaliyetlerinden daha fazla yararlanabilmek maksadıyla, panele dahil edilmesi gereken teknolojik önceliklere ilişkin görüşler, bilgi ihtiyacı vb. konulardaki teklifler hususunda ilgili Bakanlığın Ek-1'de bilgileri yer alan resmi görevlisi ile irtibata geçilmesinin uygun olacağı değerlendirilmektedir. Ayrıca, söz konusu toplantının sonuç raporu ile ilgili bilgiler Ek-2'de yer almaktadır.

Konunun üniversitenizin ilgili birimlerinde duyurulması hususunda gereğini rica ederim.

NATO STO IST Paneli Toplantı Sonuç Raporu_Ek 


İrtibat :

Milli Savunma Bakanlığı 
Tek.Hiz.ARGE ve Teknj.D.Başkanlığı
Müh.Yzb. Süleyman Çağrı DEVECİOĞLU
suleyman.devecioglu@msb.gov.tr

6 Şubat 2019 Çarşamba
Yorumlar
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.
Yorum başlığı:
Yorum: