Mütevelli Heyeti Başkanı

         

       2020-2021 Akademik Yılı Başlarken;

 

Değerli Piri Reis Üniversitesi Öğrencileri,

Eğitime başlamasından bu yana 12 yılı geride bırakan üniversitemiz, 2020-21 Akademik Yılı’nı büyük bir umut ve heyecanla karşılıyor.Dünyamız yüz yıldır görülmemiş bir salgınla karşı karşıya kaldı. Çok zorlu ve hiç alışık olmadığımız bir dönemden geçiyoruz. Bu yeni dönemde üniversitemiz de, uzaktan eğitimle farklı bir akademik yıl başlangıcı yapıyor.Üniversitemiz güçlü teknolojik altyapısı sayesinde pandemi döneminde uzaktan eğitim sistemine çok hızlı bir şekilde adapte oldu ve eğitimi kesintisiz sürdürdü. Bugünlerin en kısa sürede geride kalmasını ve bir an önce tekrar yüz yüze eğitime başlamayı temenni ediyoruz. 

Piri Reis Üniversitesi kuruluşundan bu yana geçen süreçte birçok alanda gösterdiği atılımlar ile sadece Türkiye'nin değil Dünya'nın da öne çıkan üniversitelerinden birisi olmuştur. 

Geçtiğimiz yıl Yüksek Öğretim Kurulu tarafından layık görülen Uluslararası İşbirliği Üstün Başarı Ödülü Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından Üniversitemize verilmiştir. Bu çerçevede Katar'daki Deniz Harp Okulu'nun ihdası ve eğitimin verilmesi tarafımızdan yapılmaktadır. 

YÖK tarafından son açıklanan verilere göre; Piri Reis Üniversitesi akademisyenleri büyük bir başarıya imza atmış, kişi başına düşen bilimsel yayın sayısında vakıf üniversiteleri arasında 3. sırada yer almıştır.   

Kıymetli öğrencilerimiz de,  birçok başarıya imza atarak bizleri gururlandırmıştır. Öğrencilerimiz, TEKNOFEST 2020 Uluslararası İnsansız Hava Araçları (IHA) Teknoloji yarışmasında finale kalan ekipler arasına girmiştir. Endüstri Mühendisliği Bölümü 2. Sınıf Öğrencileri, Öğretim Üyelerimiz danışmanlığında “Termal (Isıl) Konforu Seviyesinin Ölçümü ve Termal Konforu Etkileyen Faktörlerin Analizi – Piri Reis Üniversitesi Uygulaması” konulu araştırma projesi ile TÜBİTAK desteği kazanmıştır. Ülkemizde ve yurtdışında Yelken, Basketbol; Voleybol; Yüzme, Su Topu, Futsal, Tekvando, Dragon Bot, Masa Tenisi vb. birçok branşta Üniversitemize ödüller getirmişlerdir.

Değerli Öğrenciler;

Büyük değişimlerin yaşandığı bir çağdayız. Denizcilik sektörü de özellikle teknolojik anlamda hızlı gelişmektedir. Bu değişimi takip etmek ve ayak uydurmak mecburiyetindeyiz. Okulumuza adını veren usta denizci Piri Reis’i örnek alarak sizin de onun yolunda yürüyeceğinize, denizcilik sektörümüze yenilikler katacağınıza ve çok daha ileriye taşıyacağınıza içtenlikle inanıyorum.

Ülkemizin umudu ve güvencesi sizlersiniz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, “Bütün umudum gençliktedir” diyerek, ülkemizin geleceğini gençlere emanet etmiştir. İnanıyorum ki; siz de bu umutları ve güveni boşa çıkarmayacak, ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında üzerinize düşen görev ve sorumlulukları tam olarak yerine getireceksiniz.

Bu duygu ve düşüncelerle sizlere, öğretim üyelerimize ve idari çalışanlarımıza sağlık ve başarı dolu bir akademik yıl diliyorum.

       

Tamer KIRAN

Mütevelli Heyeti Başkanı

 

 


Aday Öğrenciler Bize Sorun
360°
Sanal Tur