Katar Genelkurmay

Başkanlığı'ndan Bir Askeri Heyet Üniversitemizi Ziyaret Etti.

Tuğamiral Khalid Jaleelma Al-RUWAILI başkanlığındaki Katar Genelkurmay Başkanlığından bir heyet eğitimde işbirliği konularıyla ilgili olarak çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Pîrî Reis Üniversitesi'ni ziyaret etti.

Heyet ilk önce Pîrî Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral ERDOĞAN'ı makamında ziyeret etti. Eğitimde işbirliğinin konuşulduğu ziyarette Rektör Prof.Dr. Oral ERDOĞAN misafir heyete birer plaket takdim etti. Heyet daha sonra üniversitenin Deniz Kampüsünde yer alan Denizcilik Simülatör Merkezinde incelemelerde bulundu. Burada simülatör tiplerini yakından inceleyen Tuğamiral Al-RUWAILI yapılan provaları dikkatle izledi. Buradan eğitim havuzu ve diğer eğitim alanları gezildi.

Pîrî Reis Üniversitesi Gemisi'ni de ziyaret eden Tuğamiral Khalid Jaleelma Al-RUWAILI burada anı özel defterini imzaladı. 

Katar Askeri Heyeti daha sonra Gülhane Parkı içinde bulunan ve İslam Bilim Tarihçisi Prof. Dr. Fuat SEZGİN tarafından açılan İslam Bilim ve Teknoloji Tarihi Müzesi'ni ziyaret etti. Burada Prof. Dr. Fuat SEZGİN'le bir süre sohbet etti.

Katar Devleti Askeri Heyet Ziyareti

12 Şubat 2018 Pazartesi
Yorumlar
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.
Yorum başlığı:
Yorum:  

Aday Öğrenciler Bize Sorun
360°
Sanal Tur