Kulüp Başkanı: Onur KANDUR

Mail: onur.kandur@pru.edu.tr

 

 Piri Reis Üniversitesi İnovasyon Kulübü, düzenlenen etkinlikler ile öğrencileri kariyerlerinde başarılı noktaya getirebilecek bilgi birikimi ve tecrübe imkanı sunar.

Piri Reis Üniversitesi İnovasyon Kulübü olarak amacımız;

 1. Öğrencilerimizi sektördeki meslektaşları ve sektörün lider insanları ile fikir alışverişinde bulunabileceği bir platformda buluşturmak.
 2. İş-staj imkanı yaratan teknik geziler düzenleyerek üniversiteli arkadaşların profesyonel iş yaşamı ile tanışmasını sağlamak.
 3. Geleceğe, teknolojiye, sanayiye, ekonomiye, bilime dayanarak geleceği yönetmek, hayata bakış açımızı geliştirmek, bilgi birikimi ve tavsiyelerden faydalanmak.
 4. Bilginin değerini bilen ve paylaşımcı insan yetiştirmek.
 5. Kendilerini geliştirmenin yanı sıra sosyal ve kültürel alanda da katkı sağlamak.
 6. Piri Reis Üniversitesini iş dünyasına daha iyi tanıtmak.
 7. Bu kulübü kurarak bireylerdeki değişim isteğini arttıran, yeniliğe açık ve girişim ruhuyla özdeşleşen bir kültür gerektiren inovatif düşünce kültürüne sahip bireyler olmak.
 8. Çeşitli sempozyumlarla ya da öğrencilerin kendi aralarında yaptığı sunumlarla toplum içinde hitap etme becerisi kazandırmak.

 

Piri Reis Üniversitesi İnovasyon Kulübü olarak faaliyetlerimiz;

 1. Bilim ve inovasyon konularında ulusal ve uluslararası fuar, zirve, konferans, kurultay, seminer, açık oturum, çalıştay ve benzeri mesleki toplantılar düzenlemek, bu tür toplantılara katılmak,ilgili kuruluşlarla ilişki kurmak.
 2. Öğrenci Sempozyumu düzenleyerek hem kendi okulumuzda faal olmak hem de diğer okullarla iletişimde kalmak ve bilgi alışverişinde bulunmak.
 3. Sektörlerin önde gelen firmalarına teknik geziler düzenleyerek üyelerin öğrencilik hayatlarına devam ederken mezun olduktan sonra çalışacakları ortamları görmelerine olanak sağlamak.
 4. Topluluk içi dayanışmayı sağlamak ve takım çalışmasını teşvik etmek amacıyla Model United Nations (MUN) Konferansları düzenlemek.
 5. Belirlenen bir ana konu çerçevesinde sektörün önde gelen şirketlerinin üst düzey yöneticilerinin katıldığı sektör günleri düzenlemek.
 6. Günümüzün güncel ve yükselişte olan konuları çerçevesinde kişisel gelişim eğitimleri düzenlemek.

Aday Öğrenciler Bize Sorun
360°
Sanal Tur