İMEAK Deniz Ticaret Odası

8.Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı PRU’da Yapıldı.

İMEAK Deniz Ticaret Odası 8.Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı Piri Reis Üniversitesi’nde gerçekleşti. T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka ve müsteşar yardımcısı Ahmet Selçuk Sert, İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Piri Reis Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Metin Kalkavan, Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan ve sektörün önemli isimlerinin katıldığı 8. Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı, üniversitenin geniş kapsamlı gezi turu ile başladı.
 
Toplantıya Türkiye’nin dört bir tarafından, İMEAK Deniz Ticaret Odası şubelerinden ve temsilciliklerinden 700’ü aşkın üye katıldı. İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar’a saygı duruşu ile başlayan toplantıda, hoş geldiniz konuşmasını yapan, Piri Reis Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Metin Kalkavan, başta T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka ve müsteşar yardımcısı Ahmet Selçuk Sert olmak üzere tüm değerli katılımcılara teşekkür etti. “Kendi işimizin en iyisini yapmaya çalışıyoruz; Deniz Ticaret Odası’nın en büyük yatırımlarından olan Piri Reis Üniversitesi’nin eğitim kadrosunu güçlendirmeye, eğitimi yükseltmeye çalışıyoruz, aynı zamanda dünya çapında çalışmalara imza atarak, özellikle kız çocuklarımızın eğitimi konusunda büyük çabalar gösteriyoruz” dedi. 
 
Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan da PRU hakkında, katılımcılara detaylı bilgiler verdi. PRU’da Dünya standartlarında eğitim verildiğini belirten Prof. Dr. Oral Erdoğan Piri Reis Üniversitesi’nde önümüzdeki yıl Hukuk Fakültesinin açılacağının da müjdesini verdi. Türkiye Ekonomisini de değerlendiren Prof. Dr. Oral Erdoğan 2018 yılı için sağlıklı büyüme politikasının gerekli olduğunu belirtti.  
 
T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar yardımcısı Ahmet Selçuk Sert, öncelikle sektörün değerli isimleri ile birlikte olmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Denizlerimizin ve limanlarımızın daha güvenli hale getirildiklerini, tesislerimizin daha güçlendirildiğini, deniz sigortacılığı alt yapısının güçlendirildiği konularına değinerek, yapılan hizmet ve faaliyetleri anlattı. Sektöre verilen desteğin arttığını, çalışmaların hızla devam ettiğini vurguladı. 
 
T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka ise deniz kirliliği ile mücadelede çok ciddi yatırımların yapıldığını, deniz sektörünün her konusu ile yakından ilgilenilerek tüm sorumlulukların yerine getirildiğini belirtti. Deniz eğitiminin önemine değinen Suat Hayri Aka, yeni çıkan kanunla batık veya yarı batık çözümsüz gemilerin deniz kirliliğine son vermek ve tehlikelerini azaltmak adına hızlı bir prosedür ile satışının yapılması ve ortadan kaldırılması konusunda çalıştıklarını belirtti. Türk denizciliğinin itibarına değinerek sektör adına gurur duyduğunu dile getirdi. 

Pîrî Reis Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Oral Erdoğan T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşarı Suat Hayri Aka ve   İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı ve Piri Reis Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Metin Kalkavan'a Pîrî Reis Üniversitesi'ne denizcilik sektörüne yaptığı katkılardan dolayı bir plaket verdi.İMEAK Deniz Ticaret Odası bünyesinde yer alan tüm meslek komitelerinin tek tek dinlenerek çözümler üretildiği toplantı çok verimli bir ortamda geçti.

 

İMEAK DTO 8.Müşterek Meslek Komiteleri Toplantısı

12 Aralık 2017 Salı
Yorumlar
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.
Yorum başlığı:
Yorum:  
Whatsapp Hattı
Aday Öğrenciler Bize Sorun