İÇİMİZDEN BİRİ: ARMATÖR SERVET YARDIMCI UEFA YÖNETİM KURULUNA SEÇİLDİ.

İÇİMİZDEN BİRİ: ARMATÖR  SERVET YARDIMCI UEFA YÖNETİM KURULUNA SEÇİLDİ.
Türkiye Futbol Federayonu Başkan Vekili Servet Yardımcı, UEFA Yönetim Kurulu'na seçildi. 
UEFA'ya üye 55 ülke federasyonunun başkan ve yöneticilerinin katılımıyla her yıl organize edilen UEFA'nın olağan genel kurulunun 41'incisi dün Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de yapıldı. 
UEFA Kongresi'nde Türkiye Futbol Federasyonu 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, 34 oyla UEFA Yönetim Kurulu Üyeliğine seçildi. Denizcilik camiasının da yakından tanıdığı Servet Yardımcı 4 yıl süreyle UEFA Yönetim Kurulu'nda görev yapacak. 
"HAK ETTİĞİMİZ DEĞERİ ALACAĞIZ"
Şenes Erzik'ten sonra UEFA Yönetimi'nde yeni Türk Yönetici Servet Yardımcı oldu. Yardımcı 34 oy aldı. 
2024 Avrupa Şampiyonası'nın kendileri için çok önemli olduğunu kaydeden Yardımcı, "Alman aday da yardımcılığa seçildi. 2024 ve diğer süreçlerde, kritik kararlarda bizlerin orada olması çok önemli. Çalışmalarımızı yapacağız. Hak ettiğimiz değeri göreceğiz. Alt yapı, tesisleşme ve organizasyon açısından hazırız. İnşallah kazanan biz olacağız." sözleriyle umutlu konuştu.
"KULÜPLER VE UEFA ARASINDA KÖPRÜ VAZİFESİ YAPACAĞIM" 
Türk kulüpleri ile UEFA arasında köprü olacağını da kaydeden Yardımcı, "Fair play konusunda kulüplerle uefa arasında köprü vazifesi yapacağım. İki tarafın menfaatine bu çalışmaların neticesini almış olacağız. Kulüplerin yanında olacağız. Şikayetlerini, yapmak istediklerini buraya getireceğiz ve yeni bir sayfa açacağız." açıklamasını yaptı.
Kaynak: Milliyet, Ntv Spor
6 Nisan 2017 Perşembe

Aday Öğrenciler Bize Sorun