Rektörden

 

Sevgili Öğrenciler,

           Üniversiteler; bilimin, ilerlemenin ve teknolojinin merkezidir. Yaşanılan çağın gereklerine yanıt veremeyen eğitim kurumları, değişimi algılamadığı gibi değişim de yaratamıyor. Piri Reis Üniversitesi; güçlü, seçkin akademik kadrosuyla ve öğrencisiyle, küresel farkındalık ilkeleriyle bilginin sınırlarını zorluyor, değişimi algılamakla kalmıyor değişime katkıda bulunarak bir dünya markası olarak yolunda hızla ilerliyor.

Piri Reis Üniversitesi’nde, denizciliğin her alanında ihtisaslaşma ve bilimsel çalışmalar geliştirmenin yanında; teknolojiye hakim, özgüveni yüksek, katılımcı, bilgiye ulaşmasını bilen, sorgulayan bireyleri yetiştirmeyi hedefliyoruz. 

Çok kıymetli denizci büyüklerimizin 30 sene kadar önce Deniz Ticaret Odası öncülüğünde kurduğu Türk Deniz Eğitim Vakfı, yine Oda’nın halen de devam eden ama kuruluştaki muazzam desteği ile Piri Reis Üniversitesi’ni sizlere kazandırmıştır.

Günümüze geldiğimizde, öğrencilerimiz dünyanın sayılı üniversiteleriyle yaptığımız ERASMUS ortaklığı sayesinde dünyayla bütünleşik, uluslararası eğitim imkânlarına sahip oluyor. Üniversitemiz 8 yıldır yabancı ülkelerden öğrenci alıyor ve yurtdışına öğrenci gönderiyor.

Denizcilik Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, Denizcilik Meslek Yüksek Yüksek Okulu ve Enstitülerimiz ile sizleri ağırlamaya hazırız.

        Denizcilikte, sadece Türkiye’nin değil dünyanın da lider kurumlarından biri olmak temel hedefimizdir. Piri Reis Üniversitesi kurulduğu günden bu yana eğitimde yeniliklerin ve farklılıkların merkezi olmuştur. Eğitimi daha kaliteli hale getirmek için çok ileri düzeyde simülatör merkezi kuruldu. 17 adet çok amaçlı ve eş zamanlı çalışan simulatör sınıfları var. Öğrencilerimiz kimseye zarar vermeden, bir gemi nasıl kullanılacaksa burada tam anlamıyla öğreniyor. Çok ileri teknolojiyle donatılmış eğitim havuzumuz Türkiye’de tektir. Her türlü olumsuz hava ve deniz koşullarını bu havuzumuzda bir kumanda aracılığıyla anında öğrencilerimize sağlayabiliyoruz.

         

Bugün dünyanın birçok noktasında görevde bulunan mezunlarımız, stajda olan öğrencilerimiz var. Eski Ankara feribotunu yenileyip öğrencilerimizin hizmetine soktuk. Her yıl yaklaşık 200 öğrencimiz 3 ay sayılacak stajını 2 aylık sürede Piri Reis Üniversitesi Gemisi’nde yapıyor. Gemi; Marmara, Ege, Akdeniz ve Karadeniz’de birçok limanı ziyaret ediyor. Bugüne kadar diğer üniversitelerin öğrencileri de dahil 1400’ün üzerinde öğrenciye bu imkanlar sunuldu. Ayrıca, 19 Mayıs 2019 tarihinde Üniversitemiz Gemisi Bandırma Gemisi’ni sembolik olarak temsil etti ve İstanbul’dan Samsun’a 200 genç arkadaş ile yolculuk yaptı. Uğurlamayı Sarayburnu İskelesi’nden Gençlik ve Spor Bakanı yaparken karşılamayı Samsun Limanında Sayın Cumhurbaşkanımız yapmıştır.   

Geride bıraktığımız 2019 yılında Piri Reis Üniversitemiz, sadece Türkiye’nin değil aynı zamanda Dünya’nın da tercih edilen denizcilik üniversitesi olduğunu kanıtlamıştır. Katar Deniz Kuvvetleri, Deniz Harp Akademisini kurma ve eğitimini 6 yıl boyunca verme işini yoğun inceleme ve değerleme neticesinde ne AB ne de Amerkan üniversitelerine değil, Piri Reis’e vermeyi uygun görmüştür. 2020 yılı Eylül ayı itibariyle Katar’da söz konusu akademinin 4. Yarıyıla toplam 108 öğrenci ile devam edilmektedir.  

Sadece doğrudan bilimsel ve teknolojik projeler değil, aynı zamanda da bizzat sektöre yönelik iş geliştirme ve ilgili eğitimleri de verilmektedir. Örneğin; KUMCULAR liman fizibilite ve proje çalışması ile IGA limanı pilotluk eğitimi yanısıra sektöre yönelik iş geliştirme ile ilgili BRM / ERM eğitimleri de verilmektedir.

Simülatör merkezimizde simüle edilen manevralar, bilinen ancak gerçek hayatta uygulanması sırasında sıklıkla problemle karşılaşılabilen manevralardan esinlenilerek hazırlanmıştır. Bu uygulamadaki amaç, zorunlu olarak gemide olan kılavuz kaptanın uygulamasını, sonucu tahmin edilebilen izleme ile bilinçli olarak kontrol edebilmek ve bu konuda farkındalık ve beklentinin gecikilmemiş ve gerekli müdahaleler ile olası sorunun sorun olmadan engellenmesinin sağlanmasıdır. Simulasyon çalışmalarımız, konteyner ve ro-ro gibi çok sık manevra yapan ve liman yelpazesi geniş olan gemilerin yanı sıra dökme yük gemileri ve tankerleri ve de bunun yanı sıra gelişmekte olan ülkelerde bulunan ve özellikleri gemi kaptanınca bilinmeyen kısıtlı seyir ve manevra şartlarında karşılaşılan olguları ve profesyonelce çözümleri içerir.

Örneğin, 360°, 330° ve 270°lik görüş açısına sahip köprüüstü navigasyon simülatörleri eşliğinde Omikron Crew Management firması kontrolünde Almanya menşeli Oldendorf E.O. firmasına bu tür eğitimler halen verilmektedir. Bunun yanı sıra; talep halinde limanlarda kullanılan standart ve “gantry” kreyn eğitim çalışmalarımız da sunulmaktadır. Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri Mühendisliğini tamamlamış mezunların fark dersleri içeren eğitimler alarak Gemi Makine İşletme Mühendisi olma imkanını da Üniversitemiz sağlamaktadır. Bugüne kadar 379  aday bu şekilde eğitimlerini almışlardır. 05.10.2020 - 12.01.2021 tarihleri arasında 34 aday daha eğitim alacaktır.

 

   Mühendislik Fakültesinde uyguladığımız öğrenci odaklı ve proje temelli eğitimlerle yetkin ve nitelikli mühendisler yetiştiriyoruz. Daha şimdiden mezun öğrencilerimiz önemli şirketlerde işe başlamış bulunmaktadır. En son teknolojiyle donatılmış ve endüstride güncel olarak kullanılan mühendislik yazılımlarının kullanıldığı bilgisayar destekli tasarım laboratuvarları sayesinde öğrencilerimiz çağın gerektirdiği eğitimleri almaktadır. Etkin bir şekilde uyguladığımız Üniversite-Sanayi işbirliği sayesinde öğrencilerimiz teorik eğitimlerini daha kolay pratiğe dönüştürebilmekte ve daha kolay iş bulabilmektedir.

Çok kıymetli akademisyenlerimiz mühendislik alanında çok önemli projelere imza atmaktadır: Sadece birkaç örnek vermek gerekirse; Piri Reis Üniversitesi öğretim elemanlarından Dr. Kadri ÖZDEMİR CERN’deki (Cenevre/İsviçre) CMS kolaborasyonun ortak üye personelidir. Kadri ÖZDEMİR şu anda önemli fizik analizlerini ve çeşitli CMS donanım projelerini Piri Reis Üniversitesinde yürütmektedir. CERN’de Üniversitemiz adına çeşitli bilimsel çalışmalar yapılmaktadır. 3-4 Temmuz 2019 tarihlerinde Piri Reis Üniversitesi Doç. Dr. Kadri ÖZDEMİR'in de içinde yer aldığı Vecto Boson Scattering Coordination and Action Network (Parçacık Fiziği- Boson) isimli Avrupa Birliği aksiyomu, CERN’deki deneylerde görev alan; 20 farklı ülkeden gelen 32  bilim insanının  katılımı ile yapıldı.

Öte yandan, Prof. Dr. Leopol B. Felsen (07.05.1924) 24 Eylül 2005’te Boston’da vefat ettiğinde,  ardında bıraktığı elektromanyetik dalga saçılımı ve yayılımı ve kırınımı üzerine klasiklere giren kitaplarının yanında, 350’nin üzerinde makalenin yazarı veya ortak yazarı idi. 2005  yılından itibaren onun anısına, Felsen vakfı tarafından verilmeye başlanan bu ödül, elektromanyetizma alanında üstün nitelikli başarılı araştırmaları ile öne çıkan öğrenci ve araştırmacılara, elektromanyetik alanda yaptığı genel çalışmaların değerlendirilmesi sonucu verilmektedir. Üniversitemiz öğretim görevlilerinden Ahmet SEFER,  pürüzlü yüzeyleri kapsayan ters ve düz elektromanyetik saçılma problemleri üzerine yaptığı çalışmalar üzerine, bu sene “2020, Felsen Elektromanyetikte Üstün Başarı ödülünü” almaya hak kazanmıştır. Uzaktan algılama ve mikrodalga görüntüleme gibi bir çok mühendislik alanında başvurulan, özellikle savunma sanayi uygulamaları için çok değerli konular olan, “pürüzlü yüzeylerden saçılan elektromanyetik alan hesaplamaları”na dair yeni yöntemler ve  “erişilemeyen pürüzlü yüzeylerin görüntüsünü elde etme problemi” kapsamında,  geliştirdğii yenilikçi algoritmalar sayesinde ödüle layık görülmüştür.  Bu çalışmaları içeren makaleler, aynı zamanda elektromanyetik uygulamalarını kapsayan prestijli dergilerde yayımlanmıştır.

PRU-ARISTTO kapsamında halen iki adedi Teknopark İstanbul Bilim Kurulu tarafından onaylı savunma sanayi projelerimizle birlikte, denizcilik ve gemi inşa sanayi başta olmak üzere üniversite-sanayi işbirliği kapsamında birçok proje yürütülmüş/yürütülmektedir.  Bu projeler;

 

 • ARMELSAN A.Ş ile birlikte yürütülen “Mayın Avlama Sonarı (MAS) Prototip Geliştirme” projesi.  Aynı zamanda Savunma Sanayi Başkanlığı Teknoloji Kazanım Yükümlülüğü (TKY) kapsamında olan dört sene süreli bu projede mühendislik ve tasarım destekleriyle danışmanlık ve teknoloji transferi amaçlı hizmetler verilmektedir.
 • Üniversite Yönetim Kurulunca onaylı, 12.600 (onikibinaltıyüz) TL özkaynak bütçesi ile “Gemi yüzeylerinde biyo-kirlenmeye dirençli, nano malzeme katkılı kompozit jellerin geliştirilmesi ve saha çalışmalarının gerçekleştirilmesi” projesinin ilk aşaması tamamlanmıştır.  Projenin ikinci safhası Teknopark İstanbul Bilim Kurulu onayına sunulma aşamasındadır. 
 • SEDEF Gemi İnşa A.Ş. tarafından yürütülen Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi Projesi kapsamında geminin dizayn ve imalat aşamalarında yüklenici tarafından üretilecek onayına tabi dokümanların, mevcut Gemi İnşa Şartnamesi (GİŞ) maddelerinde belirtilen kriterlere göre temel mühendislik prensipleri çerçevesinde uygunluklarının kontrolü ve onay dokümanlarının hazırlanması (Proje devam ediyor)
 • Maxxroyal Otelleri Belek Şubesinde devrede bulunan gaz motorlu elektrik üretim jeneratörünün yaşanabilecek riskler ve sorunlar yönüyle değerlendirilmesi kapsamında; Süreç analizi yapılması, Mekanik ve elektrik sistemlerinin projeleri ve uyumluluğunun incelenmesi, sistem kontrol yapılarının incelenmesi, bakım prosedürleri ile Personel yeterliliği ve müdahale etkinliğinin incelenmesi
 • ADİK Tersanesi tarafından inşa edilen Amfibi Gemi (LST) projesi kapsamında onayına tabi dokümanların dokümanlarda belirtilen ilgili standartlara uygunluğunun onaylanması -Titreşim ve Gürültü SAT Testleri raporlarının onaylanması.
 • Günaylar Otel İşletmeleri İnş. San. ve Tic. A.Ş. Kundu Şubesi bünyesinde bulunan iki ayrı otele ait Kojenerasyon Uygunluk Raporları hazırlanması.
 • MTU Motor Türbin San. ve Tic. A. Ş. İçin 4000L64 serisi Gaz Motoru – Jeneratör Setleri ve İlgi (b) kapsamı 4000L32 serisi Gaz Motoru – Jeneratör Setlerinin Uygunluk Raporlarının hazırlanması
 • AVL Araştırma ve Mühendislik San. ve Tic. Ltd. Ş. İle birlikte "Otonom -İnsansız- Deniz Aracı Geliştirilmesi" projesi konusunda fikir birliğine varılmış ve bu konuda taraflarca bir 'Gizlilik Anlaşması' imzalanmıştır.

2019 yılında Teknopark İstanbul tarafından yayımlanan katalogda bulunan tek üniversite Pîrî Reis Üniversitesidir. 

 

Üniversitemiz de bir çok değerli Tübitak Projeleri yürütülmekte ve Tübitak proje ödüllerimiz bulunmaktadır:

 •  Dynamical Analysis of Biochemical Systems Using the Methods of Computational Algebra- Iktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından yürütülmektedir
 • 6 50 8 00 metre Arasında Gezi Teknesi Geliştirilmesi - Mühendislik Fakültesi tarafından yürütülmektedir
 • Mega Yat ve Gemilerde Helikopter Operasyon Simülatörü ve İniş Platformu Geliştirilmesi- Mühendislik Fakültesi tarafından yürütülmektedir.
 • 01.10.2015-01.04.2020 tarihli Proje Adı: Erken Evre Akciğer Kanseri Tanısı ve Taramalarında Nefes Havasındaki Uçucu Belirteçleri Tespit Edebilen Kimyasal Sensör Tabanlı Prototip Cihaz Geliştirilmesi
 • 01.07.2017 - 01.05.2018 tarihli Proje Adı: Klorlanmış Polipropilenin ‘’Çıt-Çıt’’ Kimyasıyla Modifikasyonu
 • 2012 – 2014 Yürütücü, “Silol Ve Silafluoren İçeren Fotolüminesan Polimerlerin Patlayıcı Maddeleri Tespit Mekanizmalarına Hesapsal Bir Yaklaşım”
 • İç Ortam Havasında Bulunan Uçucu Organik Bileşiklerin (UOB) Giderimi İçin Yenilikçi Yaklaşımlar ile Polimerik Nanolif ve Ağ Yapılı Seramik Fotokatalizör Filtre Sistemlerinin Geliştirilmesi - Denizcilik Fakültesi
 • Enerji ve otomotiv sektöründe kullanılmak üzere yeni nesil lantanit içermeyen Fe16N2 kalıcı mıknatıs sentezi-Denizcilik Meslek Yüksekokulu
 • Nanoparçacık ve Nanopul Formunda Yüksek Enerjili Kalıcı Mıknatıs Üretimi-Denizcilik Meslek Yüksekokulu
 • EHPOD Projesi
 • Düzenli hat taşımacılığında boş konteyner pozisyonlama maliyetlerinin yönetimi ve optimizasyonu - Denizcilik Meslek Yüksekokulu

 

Pîrî Reis Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü 2. Sınıf Öğrencileri Projeleriyle TÜBİTAK'ın Desteğini Kazandılar;

 • Pîrî Reis Üniversitesi; Endüstri Mühendisliği Bölümü 2.sınıf öğrencileri Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rauf Nurettin Nişel’in danışmanlığında  “Termal (Isıl) Konforu Seviyesinin Ölçümü ve Termal Konforu Etkileyen Faktörlerin Analizi – Piri Reis Üniversitesi Uygulaması” konulu araştırma projesi oluşturulmuştur.
 • Bu proje de TÜBİTAK tarafından 2018 yılı 2. dönem 2209-A Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Desteği Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanmış ve 2018-2019 akademik döneminde Endüstri Mühendisliği Bölümü’nün TÜBİTAK'ın desteğine hak kazanan ikinci araştırma projesi olmuştur.

Pîrî Reis Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümü öğrencilerinin termal konfor alanında yaptıkları bilimsel araştırmada öğrencilerimiz uluslararası standartları kullanarak üniversitemiz ortamında ölçümleme yapmışlardır. Araştırmanın, konusu itibarıyla öğrencilerin çevre duyarlılığını artıracak nitelikte olması, öğrencilerimizin yaptıkları bu çalışmalarla çevreye olan katkılarını üst seviyeye çıkarması beklenmiştir. Pîrî Reis Üniversitesi için geliştirdikleri bu araştırma modelinin uluslararası tanınırlığını ve kabulünü sağlamak için çalışmanın bitiminde araştırma sonuçlarının uluslararası dergide yayınlanması hedeflenmektedir

PRÜ ÖĞRENCİLERİNDEN “FIRST CLASS” BAŞARI

Mühendislik Fakültesi Öğrencilerimiz  TEKNOFEST 2020 Uluslararası İnsansız Hava Araçları (IHA) Teknoloji Yarışmasında Final Yarışmalarına  Katılacak Ekipler Arasına Girme Başarısını Gösterdi.Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye’nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen TEKNOFEST 2020'de Havacılıktan otomotive, tarım teknolojilerinden simülasyon sistemlerine, su altı araçlarından eğitim teknolojilerine kadar uzanan geniş bir spektrumda 23 farklı kategoride yer alan Teknoloji Yarışmaları düzenlemektedir.

Akademik Danışman Prof. Dr. Ahmet TAŞDEMİR  ve  Akademik Sorumlu Prof. Dr. Serkan NOHUT liderliğinde;  Mühendislik Fakültesi öğrencilerinden Tamer Meriç KETEN, Altuğ KILIÇ, Zeynep CAN, Destan BOZ, Aybüke Ödemiş, Eren AY ve Burak  ÖZTÜRK “ First Class” isimli projeleri ile üniversitemizi temsil edecektir.

        Üniversitemizde kurulan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi çok güçlü ve tanınmış bir akademik kadroya sahiptir. Ekonomi ve finans alanının çok önemli duayenlerini bu fakültemize kazandırdık diyebiliriz. Marka haline gelmiş kurumlarla karşılıklı eğitim anlaşmaları yaparak, öğrencilerimizi iş dünyasıyla kaynaştırmayı hedefliyoruz. Finans ve ticaret ağırlıklı bölümlerin yanı sıra dünyadaki hızlı değişim ve dönüşümün en önemli öncüsünün, bilgi ve iletişim sektörü olduğu günümüzde, “Yönetim Bilişim Sistemleri” bölümü ile eğitim vermekteyiz. Bu programla teknolojik gelişmeleri iş dünyasında etkin bir şekilde rahatlıkla kullanabilen ve stratejik düşünme ve uygulama becerilerini geliştiren bireyler yetiştirmeyi hedefliyoruz.

Hukuk Fakültemiz dünyada deniz hukuk alanında marka olmaya adaydır. Bir üniversitenin deniz hukuku alanında uzmanlaşması için sadece hukuk dalında akademisyenlerinin yeterli olmayacağı kanaatiyle; denizciliğin çeşitli disiplinleri bir çatı altında toplayan Hukuk Fakültemizin diğer denizcilik dallarının desteği ile çok daha etkili bir şekilde deniz hukuku alanında uzmanlaşmasını sağlamaktayız. Özellikle ulusal ve uluslararası denizcilik otoritelerinin önem kazandığı denizcilik disiplininde, hukuk hocalarımız dışında da, kökenleri hukuk fakültesi olmayan çok sayıda akademisyenimiz de bulunmaktadır. Sayıları otuzu aşan bu uzman denizci akademisyenimize bir de Hukuk Fakültesi akademisyenlerinin sinerjisinin eklenmesiyle Deniz Hukukunda öncü olacağımıza inanıyoruz.  İşte bu olumlu kadrolaşma, bizzat hukuk fakültemizde okuyan öğrencilerimize yansıyacak ve nihayetinde Türkiye’nin önemli eksiği halinde olan deniz hukukçusu açığına çare olacaktır. Öyle ki, mezun olan hukukçularımız Hukuk mezunlarının bildiği tüm bilgiler ile zaten donatılırken, ek olarak deniz hukuku alanında özel bir bilgi seviyesine de ulaşabilecektir.

Denizcilik Meslek Yüksek Okulumuzda çok değerli programlarımız bulunuyor. Her birini isteyerek ve inanarak okuyan öğrencilerimizi hayallerine bir adım daha yaklaşmalarını hedefliyoruz. Tüm programlarda mesleklerin grektirdiği altyapı bilgileri yeterli düzeyde verilirken, uygulamaya adapte olmaları açısından sektörler ile de etkin işbirliği programlarını da uyguluyoruz. Son sınav sonuçlarına göre yerleşme oranımız %99’a ulaşmış durumdadır.

2020 yılı Eylül itibariyle kayıtlı tüm öğrencilerimizin sayısal olarak en az %80’ine çeşitli oranlarda burs/indirim verilmektedir. Ancak burs verilemeyen  öğrencilerimize, Üniversitemiz tarafından geliştirilen “Vadeli Öğrenim Sistemi” sayesinde özel kolaylık sağlayabiliyoruz. Bu sistemde eğer bir bölüme tam veya kısmi ücretli girildiyse, ücretin uygun görülen bir kısmını okul bittikten sonra vadeli olarak ödeme imkânı sunuyoruz. Bu şekilde öğrencimiz mevcut durumda okurken ailesi üzerindeki yükü azaltmakta kendisi açısından da sorumluluk sahibi olmaktadır.

 

Sevgili Gençler,

Liseden gelen arkadaşlarımız hangi dalda eğitim göreceklerini kararlaştırıp, “ben bu eğitimi alırken aslında okurken nasıl yaşayacağım?” sorusunu unutmasınlar. Üniversitemiz Türkiye’nin ve İstanbul’un tek uluslararası Breeam akreditasyon sahibi çevre dostu yeşil kampüs alanı ile sizlere sağlıklı, güvenli, ve nitelikli öğrencilik hayatı sunuyor. Breeam, dünyada ilk kez İngiltere tarafından 1990 yılında yürürlüğe girmiş ve sonrasında dünyanın gelişmiş ülkeleri tarafından benimsenmiş, çevre dostu binalar için hazırlanmış bir sertifikasyon sürecidir. Üniversite’nin kampüsü için bu kadar da yatırıma gerek var mıydı diyenlere en iyi cevabı sizler veriyorsunuz. Evet, çünkü sizler yüksek standarları olan bir kampüste okumayı hak ediyorsunuz.

Üniversiteler sadece iyi eğitim veren yerler değil aynı zamanda sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerimizi de hayata geçirdiğimiz , iyi yaşama imkânı sunma konusunda da rehber kurumlardır.

Sevgili gençler, hayatınızın en güzel zamanlarını güzel yaşamanızı yürekten istiyoruz ve bu bilinçle gençlerimiz için her türlü olanağı yaratmaya çalışıyoruz. Çok amaçlı spor salonu, yüzme havuzu, jimnastik salonu, yürüyüş parkurları, bisiklet parkları, çeşitli oyun salonları ve 27 öğrenci kulübüyle öğrencilerimize her türlü sosyal imkanı sunuyoruz. Öğrencilerimizin, ülkemizde ve dünyanın çeşitli yerlerinde kazandıkları profesyonel spor başarılarıyla gururlanıyoruz.

Geçtiğimiz yılın Bahar dönemini, pandemi nedeniyle online olarak yapmak durumundaydık. Öyle ki, salgındaki olumsuz gelişmeler dikkate alınarak 2020-2021 Güz döneminin derslerini de online olarak yapmak kararını aldık. Aslında ideal eğitimin online olmadığını açıkça belirtmeliyim. Bu aşamda bizlere çok görev düşüyor ama sizlere de öyle. Sizlerden beklentim, dersleri ve öğretilmek istenen her bir hususu kendiniz için öğrenmeye çalışmanız ve çaba göstermenizdir. Sizler istemedikten sonra size kimse bir harf bile öğretemez. Hocalar, verebileceği herşeyi vermek ister, derslerini anlatırlar. Günün sonunda önemli olan sizin öğrenmenizdir. Size verilen ders notlarını ve referans kaynaklarını lütfen titizlikte takip edin, çalışın. Her bir Hocamızı bizzat birebir tanıyorum ve her birine inanıyor ve güveniyorum, onlar sizin hem ders hocanız, hem de hayat koçunuzdur.

Arkadaşlar, “Başarmak, Çalışmaktır”. Sizlere güveniyorum.  

 

En içten sevgilerimle,

 

Prof. Dr. Oral ERDOĞAN

Rektör

 


Aday Öğrenciler Bize Sorun
360°
Sanal Tur