Dünya Denizcilik Üniversitesi’nden Önemli Ziyaret

Dünya Denizcilik Üniversitesi Rektörü Dr. Cleopatra DOUMBIA-HENRY,  Piri Reis Üniversitesi'ni Ziyaret Etti. 
 
 
Dünya Denizcilik Üniversitesi Rektörü  Dr. Cleopatra DOUMBIA-HENRY ve aynı üniversiteden Prof. Dr. Aykut ÖLÇER;  Piri Reis Üniversitesi Tuzla Deniz Kampüsünü ziyaret ederek çeşitli incelemelerde bulundular. Dr. Cleopatra DOUMBIA-HENRY ; 7 Kasım 2016 günü Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral ERDOĞAN’ı makamında ziyaret ederek üniversite hakkında bilgi aldı, kampüs turu yapıldı ve  karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
 
Kampüs turunda ilk olarak bir derslik ziyaret edildi.  “Göksel Seyir” dersinin yapıldığı sırada sınıfı ziyaret eden konuk Rektör, öğrenci sıralarına oturarak bir süre dersi izledi ve Öğretim Görevlisi Şems ALTUĞ’a sorular sordu.
 
 
Yakın zamanda açılışı yapılan Piri Reis Üniversitesi Simülatör Merkezi’ne geçen Bayan DOUMBIA-HENRY, sonrasında “Elektronik Seyir” dersinin yapıldığı dersliği ziyaret etti. Burada Öğretim Görevlisi Cem AKYOL’dan konu ilgili bilgi aldı. Derslikte her öğrencinin masasında yer alan 3 farklı ekranda gemiye nasıl kumanda ettiklerini, radardan nasıl seyir planlandığını yerinde gözlemledi. 360 derece ilk köprüüstü simülatörünü ziyaretinde de kendisine tanıtım yapıldı. Konuk Rektör DOUMBIA-HENRY, “Kurulan bu simülatör merkezinden ve kullanılan teknolojiden çok etkilendim. Burada yetişen denizciler, denizcilik camiası için çok büyük kazanç.” diyerek görüşlerini ifade etti.
 
Daha sonra “Denizde Canlı Kalma Teknikleri” dersinin yapıldığı eğitim havuzuna geçildi. Eğitim havuzunda yapılan uygulamalı STCW eğitim konuları hakkında bilgi aldı. Eğitim havuzunda kullanılan teknolojiden çok etkilendiğini belirten Dünya Denizcilik Üniversitesi Rektörü  Dr. Cleopatra DOUMBIA-HENRY, buradan yetişen zabitlerin, gerçek deniz şartlarında kendilerine daha çok güveneceklerini söyledi.
 
Eğitim havuzundan sonra PRU Kütüphanesini ziyaret eden konuk rektör   “Keşke burada okusaydım” diyerek hayranlığını dile getirdi. Ayrıca kütüphanede ders çalışan öğrencilerle bir süre sohbet etti.
 
Konferans salonunu da ziyaret eden konuk rektör, PRU Kariyer Günleri kapsamında yapılan etkinlikte öğrencilere hitaben kısa bir konuşma yaptı. Piri Reis Üniversitesi’nde bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden konuk rektör; kız-erkek öğrencilerin bir arada denizcilik eğitimini aldıklarını görmenin kendisini daha da mutlu ettiğini dile getirdi.
 
Sempatik ve cana yakın davranışları ile ziyaret ettiği her birimde öğrenci ve akademisyenlerin büyük beğenisini kazanan Dünya Denizcilik Üniversitesi Rektörü  Dr. Cleopatra DOUMBIA-HENRY’ye Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral ERDOĞAN tarafından kendisine teşekkür edilerek bir plaket sunuldu.
 
 
 
7 Kasım 2016 Pazartesi

Aday Öğrenciler Bize Sorun
360°
Sanal Tur