BSAMI 10. Genel Kurul Toplantısı

BSAMI TOPLANTISI BASIN DUYURUSU

        BSAMI (Black Sea Association of Maritime Institutions- Karadeniz Denizcilik Üniversiteleri  Organizasyonu ) 10. Genel Kurul  toplantısı


BSAMI 10. Genel Kurul Toplantısı; BSAMI Başkanlığını yürütmekte olan Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan başkanlığında, 22 Ocak 2020 tarihinde, Piri Reis Üniversitesinde yapıldı. Toplantıya, BSAMI üyesi olan Rusya, Ukrayna, Gürcistan, Romanya, Bulgaristan denizcilik akademileri ve İTÜ Denizcilik Fakültesi  Dekanı ve temsilcisi katıldı. Toplantıda BSAMI üyesi bölge ülkelerinin denizcilik alanındaki işbirliğinin geliştirilmesi ve ortak projeler yapılması, diğer ülkelerin denizcilik kurumları ile yeni ilişkiler geliştirilerek etkinliğinin artırılması ve etki alanının genişletilmesi konuları görüşüldü.  Ayrıca, BSAMI 2019 toplantısında alınan kararlar her ülke tarafından imzalanarak onaylandı ve bir sonraki toplantı için yol haritası oluşturuldu. Piri Reis tarafından ortaklığa alınması önerilen Türkiye, Romanya ve Gürcistan'dan 3 yeni üyenin BSAMI'ye katılımı da onaylandı Çevresel Deniz Bölgeleri Birliği-Conference of Peripheral Maritime Regions, CPMR (Fransa) ile MoU imzalanması için prensip anlaşması sağlandı.
 

Toplantıda tüm ülkelerin oy birliği ile BSAMI başkanlığı görevinin 2021 Ekim ayına kadar Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Oral Erdoğan başkanlığında yürütülmesine karar verildi. 

29 Ocak 2020 Çarşamba
Yorumlar
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.
Yorum başlığı:
Yorum:  

Aday Öğrenciler Bize Sorun
360°
Sanal Tur