"Vadeli Öğrenim Ücreti" Kullanan Öğrencilerimize Bilgilendirme

Sevgili Öğrencilerimiz,

Bildiğiniz üzere, öğrenim ücretlerinin belirli bir kısmını mezun olduktan sonra ödemek isteyen öğrencilerimize, “vadeli öğrenim ücreti sistemi” vasıtasıyla bir imkan sağlıyoruz. Yine bildiğiniz gibi, söz konusu bu ücretlere Merkez Bankası politika faizini esas alarak vade farkı tahakkuk ettiriyoruz. 

Hal böyleyken, 11 Kasım 2020 tarihli Mütevelli Heyet toplantısında “gerçek manada vakıf üniversitesi” olan Üniversitemizde, “vadeli öğrenim ücreti” kullanan öğrencilerimize yeni bir ödeme kolaylığı sağlanması yönünde bir karar alınmıştır. Bu karara göre; söz konusu öğrenim borcunu 15 Aralık 2020 tarihine kadar işleyecek vade farkı ile birlikte aşağıda belirtilen tarihlere kadar ödeyenlerden, tahakkuk etmiş olan vade farkının yüzde ellisi (%50) alınmayacaktır. 

Söz konusu imkandan faydalanmak isteyen öğrencilerimiz 0216 581 00 50 (Dahili no:1722, 1725, 1211) nolu telefondan veya vou@pirireis.edu.tr  mail adresinden Vadeli Öğrenim Ücreti Birimine başvurabilirler. Başvurular sonrasında kapatma bedeli mail yoluyla ve OİS üzerinden sizlere bildirilecektir. Söz konusu bedeller banka havalesi ve kredi kartı ile ödenebilecektir. Son yazılı başvuru tarihi 14 Aralık mesai saati sonu olup bu tarihten sonra yapılan başvurular dikkate alınmayacaktır.

-Anapara üzerinden herhangi bir indirim yapılmayacaktır. 
-Kapatma bedeli; 15 Aralık’a kadar tek seferde ya da 15 Aralık ve 15 Ocak’ta iki eşit taksitte ödenebilecektir. 
-2020-2021 döneminde kullanılan ücretler hariç olacaktır.

17 Kasım 2020 Salı
Yorumlar
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.
Yorum başlığı:
Yorum:  

Aday Öğrenciler Bize Sorun
360°
Sanal Tur