"Malta Kuşatması ve Turgut Reis'in Şehadeti" Konulu Konferans Sonuç Bildirisi

26 Nisan 2017 tarihinde Üniversitemizin Denizcilik Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Malta Kuşatması ve Turgut Reis'in Şehadeti" konulu bir konferans düzenlenmiştir. Sayın Prof. Dr. İdris Bostan'ın da kısa bir konuşma yaptığı konferansta Pîrî Reis Üniversitesi Mütevelli Heyeti Üyesi Oramiral(E) Metin ATAÇ tarafından çok kapsamlı bir sunum yapıldı. Oramiral(E) Metin ATAÇ;  Malta Kuşatmasının sebepleri, Türk ve Dünya tarihindeki önemi ve sonrasında etkilediği büyük olaylar hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Osmanlı İmparatorluğu donanmasında amirallik yapmış, Trablusgarp fatihi olarak anılan Türk denizci Turgut Reis'in şehadeti konusunda da bazı bilgiler verdi.

Malta Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosu Franklin Aquilina'nın da katıldığı konferansa çok sayıda davetli katıldı. Malta Cumhuriyeti Başkonsolosu Franklin Aquilina kısa bir teşekkür konuşması yaptı.

Konferansın sonunda soru-cevap-katkılar periyodunda yapılan ilave açıklamalar ve görüşlerin bildirilmesi ile konferans sona ermiştir.

Pîrî Reis Üniversitesi Denizcilik Tarihi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür V. Öğr.Gör. Nazif Özdağdeviren;  konferansın amacına ulaştığını ve öğrencilerimizin ve izleyecilerin faydalandığını değerlendirdi.

27 Nisan 2017 Perşembe
Yorumlar
Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum bırakabilirler.
Yorum başlığı:
Yorum:  
Whatsapp Hattı
Aday Öğrenciler Bize Sorun